Strona głównaWiadomościPierwsza płyta główna z układem Intel Z390. Szybsza premiera Coffee Lake-S?

Pierwsza płyta główna z układem Intel Z390. Szybsza premiera Coffee Lake-S?

Pojawiły się informacje na temat pierwszej płyty głównej z układem Intel Z390. Jest to o tyle zaskakujące, że do premiery kompatybilnych procesorów zostało ponad 200 dni. Czy to oznacza szybszą premierę?

Nowa płyta główna została wyprodukowana przez firmę SuperMicro. Na ten moment niewiele wiemy na temat samego układu Z390. Programowi SiSoft Sandra nie udało się nawet rozpoznać procesora, co może sugerować całkowicie nową konstrukcję. Wiemy jedynie, że jego TDP wynosi 92 W, co akurat może być nieco zaskakujące, gdyż procesory Coffee Lake-S miały mieć TDP w zakresie od 35 do 65 W.

Pewnych informacji na temat procesorów i samego uchipsetu Z390 dostarczają nam jedynie kolejne plotki. Już wcześniej mówiło się, że układy Coffee Lake-S mają zadebiutować w drugiej połowie 2018 roku. W portfolio mają pojawić się wariantu dwu-, cztero- i sześciordzeniowe. Z kolei inne źródła przekonywały, że na rynek konsumencki trafią też modele ośmiordzeniowe i takie też ma obsługiwać chipset Z390.

Zastanawiające jest przede wszystkim to, że informacje o pierwszej płycie głównej z układem Z390 pojawiają się na ponad 200 dni przed ewentualną premierą. Do drugiej połowy 2018 roku zostało około 7 miesięcy. Tak szybkie przecieki mogą sugerować, że debiut Coffe Lake-S i Z390 może zostać nieco przyspieszony.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię