Strona głównaEsportPierwsza Polska Liga Esportowa. Profesjonalni gracze będą walczyć o 240 tysięcy złotych

Pierwsza Polska Liga Esportowa. Profesjonalni gracze będą walczyć o 240 tysięcy złotych

Polska żyje e-sportem – mamy świetnych graczy i laureatów międzynarodowych imprez. Kibicujących im przybywa z dnia na dzień. Społeczność zbudowana wokół e-sportu niczym epidemia przechodzi kolejne stadia rozwoju. Dostrzeżono w tym wielki potencjał zarówno ze strony rozrywki, jak i biznesu.

Fantasy Expo chce mieć w tym osobisty wkład i stworzyło dla graczy kolejną płaszczyznę do rywalizacji. Polska Liga Esportowa ma spełniać założenia marketingowe, budując coraz większą społeczność graczy, a jednocześnie zapewnić stałe źródło dochodu najlepszym e-sportowcom. Gracze będą walczyć o sławę i pieniądze w lidze League of Legends i Counter Strike: Global Offensive.

Nie zabraknie skrajnych emocji i przyzwoitych pieniędzy. Organizatorzy PLE zamierzają przeznaczyć na ten cel 240 000 złotych. Jest to pierwsza taka kwota, która w całości zostanie spożytkowana na gażę dla graczy. Za każdy rozegrany mecz zwycięskie drużyny otrzymają 1200 zł i 3 punkty, a w przypadku impasu pula zostanie podzielona po równo dla dwóch zespołów oraz otrzymają po 1 punkcie.

Projekt PLE zakłada 3 etapy rozgrywek. Pierwszym są kwalifikacje, podczas których wszystkie zgłoszone zespoły (zapisy odbywają się na stronie fechallenge.com) będą walczyć o miejsce w lidze CS-a i LOL-a. Kwalifikacje będą na pewno zażarte, bowiem tylko 3 drużyny awansują do fazy zasadniczej. Stawkę uzupełni 5 drużyn zaproszonych przez organizatorów. Po etapie zmagań ligowych, 4 drużyny posiadające największą liczbę punktów będą brać udział w rozgrywkach play-off. Tam powalczą już o główną nagrodę.

PLE ma wystartować jeszcze w trakcie tego miesiąca. Natenczas organizatorzy dopinają ostatnie guziki – rozsyłają zaproszenia i weryfikują zgłoszone do kwalifikacji drużyny. Inauguracja fazy grupowej zapowiedziana jest na kwiecień, a finały odbędą się dwa miesiące później. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć za pośrednictwem Twitcha, na kanale polskaligaesportowa. Oprócz zaciętych potyczek nie zabraknie tam materiałów przed- i po meczowych, które mają opowiedzieć historię graczy i ich drogę po arkanach e-sportu.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię