Strona głównaWiadomościGoogle najlepsze w rankingu Fortune 100. Apple daleko za konkurencją

Google najlepsze w rankingu Fortune 100. Apple daleko za konkurencją

Dwutygodnik Fortune ogłosił listę 100 „Najlepszych zakładów pracy”. Po raz kolejny Google znalazło się na szczycie listy.

Google konserwatywnie kultywuje zasady przyjaznych warunków pracy dla swoich pracowników. Wykazały to badania przeprowadzone przez czasopismo Fortune. Ich efektem jest upubliczniona lista najlepszych firm, dla których i w których warto pracować. Firma odpowiedzialna za stworzenie wyszukiwarki znów zajęła pierwsze miejsce w rankingu Fortune 100 „Best Companies To Work For”.

Jest to już 8 zwycięstwo Google i po raz 6 z rzędu. Firma osiągnęła tak wysokie miejsce w rankingu dzięki stworzeniu specyficznej kultury pracy i warunków sprzyjającym wszystkim pracownikom. Ocena wystawiona Google’owi powstała na bazie ankiet przeprowadzonych wśród losowo wybranych pracowników. Pojawiły się tam pytania o jakość przywództwa, relacje między kolegami z pracy, wsparcie ze strony pracodawcy w rozwoju zawodowym i osobistym. Aż 97% pracowników odpowiedziało, że Google jest wspaniałym miejscem do pracy.

Na końcowy werdykt wpłynęły również informacje o polityce zarządzania pracownikami, w tym sposób organizowania pracy matkom, wspieranie pracowników niezależnie od ich płci (np. transpłciowych), koloru skóry i praktykowanej religii. Pracownicy Googla ponadto mogą liczyć na różne dodatki do pracy. Mają darmowego fryzjera, pralnię, oraz otrzymują smaczne posiłki.

Według badań Apple traktuje swoich pracowników bardziej rygorystycznie od Googla. Firma nie załapała się nawet na setną pozycję na liście Fortune. Co więcej, w żadnej kategorii (benefity pracowników, wynagrodzenie, kultura pracy) nie potrafiła choć zbliżyć się poziomem do pozostałych 99 firm znajdujących się na liście.

Źródło: en.greatplacetowork.cn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię