Strona głównaWiadomościPierwsze monitory 4K 144 Hz pojawiają się w sklepach

Pierwsze monitory 4K 144 Hz pojawiają się w sklepach

Chociaż pierwsze monitory 4K z odświeżaniem 144 Hz miały zadebiutować dopiero w trzecim kwartale tego roku, to najwyraźniej pierwsze modele trafiły już na sklepowe półki.

Jak na razie monitory 4K z odświeżaniem 144 Hz zapowiedziały dwie firmy – Asus oraz Acer. Oba modele początkowo miały trafić do sprzedaży jeszcze w poprzednim roku, ale tego terminu nie udało się dotrzymać. Ostatnie informacje mówiły o premierze w trzecim kwartale 2018 roku. Najwyraźniej i ten termin nie był zbyt precyzyjny, bowiem oba urządzenia zostały zauważone już w kilku sklepach. Co prawda nie dotyczy to póki co Polski, ale to sygnał, że światowa premiera jest już bardzo bliska.

Acer Predator X27 i Asus ROG Swift PG27UQ mają mieć taką samą specyfikację. Oznacza to zastosowanie 27-calowego panelu IPS Quantum Dot o rozdzielczości 4K Ultra HD i odświeżaniu 144 Hz. Urządzenia obsługują także technologię Nvidia G-Sync HDR i są wyposażone w złącza DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0. Oprócz tego wyświetlają 1,07 mld kolorów i w 99 procentach pokrywają paletę barw Adobe RGB. Ich podświetlenie składa się z 384 niezależnych stref.

I teraz kwestia najważniejsza, czyli cena. Asus kosztuje około 2500 euro. Z kolei za Acera trzeba zapłacić 18,5 tys. koron duńskich. W obu przypadkach przekłada się to na cenę w granicach 10 tys. złotych.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię