Strona głównaRecenzjePierwsze wrażenia z wersji demo Forza Motorsport 7

Pierwsze wrażenia z wersji demo Forza Motorsport 7

Czy warto było ściągnąć kilkadziesiąt gigabajtów danych? Kto lubi gry wyścigowe będzie wciągał Forzę jak narkoman ulubioną kochankę.

Już za dwa tygodnie czeka nas wielka premiera najnowszej odsłony Forzy. Aby podkręcić atmosferę wyczekiwania Microsoft zamieścił w sieci kolejny zwiastun, prezentujący uroki szybkiej jazdy w przepięknej oprawie graifcznej. Obejrzyjcie, bo naprawdę wygląda to rewelacyjnie. 

 

Po seansie natychmiast chcieliśmy przejechać się furą wzdłuż aren wyścigowych i chyba na taki efekt liczyli producenci gry. Dlatego, by jeszcze bardziej przekonać graczy do zakupu pełnej wersji, twórcy przygotowali do darmowego ogrania fragment gry oddający kwintesencję Forzy Motorsport 7. Nie omieszkaliśmy pobrać dema i sprawdzić, czy wszelkie filmiki są tylko na pokaz.

Pobranie demka wymagało założenia konta na stronie Microsoftu. To była szybka akcja, wystarczyło podać trochę danych i wnet przystąpiliśmy do zasysania. 22 gigabajty później rzeczywistość przestała istnieć, a przed oczami rozpościerały się wyłącznie odpicowane auta i tory jazdy.

W menu gry nie odnajdziemy wszystkich opcji zawartych w kompletnej edycji. Są tu tylko standardowe ustawienia gry do poziomu grafiki, dźwięku, etc. I najważniejsza część dema, czyli tryb rozgrywki. Samochód możemy poprowadzić tylko w trybie pojedynczego gracza, mając do wyboru 3 sportowe maszyny, a dla każdej z nich przypisaną trasę wyścigu. Po otwarciu drzwi od Porsche przeniesie nas do rozgrzanego Dubaju, decydując się na ciężarówkę Mercedes-Benz zakosztujemy włoskiego klimatu na torze Mugello, a sympatycy Nissana GT-R przed maską zobaczą landschaft otulony burzą.

W następnym kroku możemy wybrać wyposażenie kierowcy, jednakże wspomniana swoboda dotyczy raptem skórki kombinezonu. Kolejne okno zawiera o wiele ważniejsze opcje odpowiadające trudności przejazdu. Możemy zwiększyć poziom trudności gry poprzez wyłączenie wszelkich wspomagaczy kierowania samochodem, a w tym asystę przy hamowaniu, linie pomocnicze, czy też asystę przyczepności. Duży wpływ na rozgrywkę ma również ustalony stopień uszkodzeń, zużycia paliwa i opon.

   

My na początek postanowiliśmy pojechać po bandzie. Jak się okazało, Forza dała nam się we znaki. Wystarczył lekki poślizg, by stracić panowanie nad samochodem. Dlatego polecamy dokładnie ocenić swoje siły na zamiary, gdyż gra ma sprawiać przyjemność. Choć z czasem zwiększanie trudności jest sprawą otwartą.

 

Grając nawet na klawiaturze można odczuć wirtualną satysfakcję. Oczywiście, samochody prowadziło się dość sztywno, lecz wszystko zależy od konfiguracji asysty. A sama rozgrywka jest piekielnie dynamiczna i przede wszystkim bogata w piękne krajobrazy. Czasem niechcący zderzałem się z przeciwnikiem odrywając wzrok w kierunku tła. Spośród trzech tras Dubaj proponuje chyba najładniejsze widoki. Aby móc podziwiać piękno Forzy należy pamiętać o wybraniu wysokiej rozdzielczości (przekraczajacej nawet Full HD) oraz pozostałych ustawieniach jakości tekstur.

 

Zachęcamy do pobrania demka, lecz wpierw upewnijcie się, że Wasze maszynki będą w stanie płynnie wyświetlić obraz gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-750 @2,67 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 740 / GTX 650 / AMR Radeon R7 250X (2 GB VRAM)
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk twardy: 22 GB
 • System: Microsoft Windows 10 64-bit
 • Inne: DirectX 12

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-4460 @3,2 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 / GTX 1050 Ti (4 GB VRAM)
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk twardy: 22 GB
 • System: Microsoft Windows 10 64-bit
 • Inne: DirectX 12

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię