Strona głównaWiadomościPierwszy dysk Transcend z pamięcią 3D NAND TLC. Sto lat niech SSD230S...

Pierwszy dysk Transcend z pamięcią 3D NAND TLC. Sto lat niech SSD230S żyje nam

Firma Transcended powołała do życia nowy dysk 2,5″, potrafiący przyspieszyć do 560 MB/s. Jest szybki, mały ciałem i wielce pamiętliwy.

SSD230S działa na interfejsie SATA III 6 GB/s. Pełną pieczę nad urządzeniem sprawuje kontroler Silicon Motion 2258. Jest znany i lubiany w środowisku pamięci, bowiem zwiększa wytrzymałość i retencję magazynowania danych w kościach opartych na technologii 3D TLC NAND. Niniejszy model będzie dostępny w 3 wersjach – 128, 256 i 512 GB.

Transcend oferuje urządzenie niezwykle żywotne i żwawe. Potrafi przyspieszyć do 560 MB/s i dożyć sędziwego wieku. Według producenta, jeśli będzie traktowany po królewsku, przeżyje nawet 99 lat, odpłacając się dziennym cyklem zapisu i usuwania danych na poziomie 10 GB. W przypadku zabaw z materiałami o rozdzielczości 4K (odczyt bądź zapis) dysk jest wstanie przetworzyć 85 000 IOPS.

W trosce o jakość i niezawodność dysku, Transcend zaleca zastosowanie dedykowanego oprogramowania. Jest nim SSD Scope, który możemy pobrać z oficjalnej strony producenta. W chwili odpalenia programu nie trzeba już martwić się o bezpieczeństwo dysku. Udostępniony software pilnuje S.M.A.R.T.-a, grozi TRIM-owi palcem(na bieżąco sprawdza wypełnienie komórek dysku w celu uniknięcia błędów przy zapisie danych), a także doradza w sprawie aktualizacji firmware. Gdy zajdzie nagła potrzeba stworzenia kopii partycji systemowej, SSD Scope także zaoferuje swoją pomoc.

Czas premiery nowego dysku jest jeszcze owiany tajemnicą, jednak słowa producenta – już wkrótce trafi do sprzedaży- mogą sugerować, że już całkiem niedługo. Za usługę magazynowania zapłacimy kolejno za 128 GB- 267 zł, 256 GB – 447 zł i 512 GB – 841 zł. Choć dysk objęty jest 3-letnią gwarancją, tak naprawdę jest ona zbyteczna. O jego jakości i trwałości świadczy fakt, że może przeżyć nawet swojego właściciela.

Źródło: nix.ru, transcend.info

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię