Strona głównaEsportPierwszy dzień turnieju SC2 na IEM Katowice 2018 pechowy dla Polaków

Pierwszy dzień turnieju SC2 na IEM Katowice 2018 pechowy dla Polaków

Niestety żaden z polskich zawodników, startujących w turnieju StarCrafta II nie może dzisiaj świętować. Nikomu z pierwszej grupy Polaków nie udało się awansować do turnieju głównego.

Nie oznacza to jednak, że w ogóle w fazie grupowej nie zobaczymy naszych rodaków. Pewni tego póki co są Nerchio i Elazer. W poniedziałek swoich sił próbowali: souL, Guru, MaNa oraz ArT i BluE. Dwaj ostatni nie wygrali jednak ani jednego starcia, a MaNa wygrał zaledwie jedno spotkanie, co można uznać za wyniki zdecydowanie poniżej jego poziomu. O włos od awansu byli souL oraz Guru. souL dotarł do finału drabinki przegranych, gdzie musiał uznać wyższość Koreańczyka Ryunga, z którym przegrał 2:0. Natomiast Guru odpadł na etapie trzeciej rundy loosers bracket, po przegranej z Creatorem (KOR) 2:1.

Do fazy grupowej jak narazie zakwalifikowało się 5 graczy z Korei: TRUE, Solar, TY, Maru i Ryung oraz przedstawiciel Finlandii – Serral. Natomiast jeśli chodzi o pozostałych w grze Polaków, to w kolejnych meczach o swoją szansę awansu powalczą Ziggy, DaNa i Gerald.

Jak oceniacie szanse Polaków na grze na głównej scenie w Spodku?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię