Strona głównaGryPierwszy Unreal do pobrania za darmo ze Steam i GOG.com

Pierwszy Unreal do pobrania za darmo ze Steam i GOG.com

Z okazji 20. urodzin gry pojawiła się nie lada gratka zarówno dla starych wyjadaczy, którzy wyciskali ze swoich maszyn siódme poty w pierwszym Unrealu, jak również dla młodszego pokolenia, które chciałoby sprawdzić czym ekscytowało się ich starsze rodzeństwo (a może nawet rodzice?).

Legendarny Unreal w wersji Gold pojawił się za darmo na Steam oraz GOD.com. Unreal Gold to 47 misji w kampanii, 13 różnych rodzajów broni, którymi walczyć będziemy z wrogimi maszkarami, jak również aż 20 map i 5 trybów zabawy dla miłośników multiplayera. Ponadto poprawiono tutaj współpracę gry z nowymi kartami graficznymi.
Ale przede wszystkim, Unreal to niesamowicie klimatyczny FPS, jeden z prekursorów gatunku. Wcielamy się w nim w postać anonimowego skazańca, którego więzienny transport ma tragiczny w skutkach wypadek na mało gościnnej planecie Na Pali. Gracz musi w niej nie tylko uciec z tego mało gościnnego zakątka kosmosu, ale też przy okazji – pomóc jej rodowitym mieszkańcom wyrwać się spod jarzma okupującej Na Pali rasy Skaarj.

Gra zapisała się w annałach komputerowej rozrywki nie tylko klimatem oraz świetną ścieżką dźwiękową, ale również potwornymi jak na tamte czasy wymaganiami sprzętowymi. Nic dziwnego – była to pierwsza odsłona Unreal Engine, bez którego teraz ciężko byłoby sobie wyobrazić wiele tytułów. Jeśli więc chcecie zobaczyć jak wyglądał pierwowzór tego silnika – zapraszam na Steam i GOG.com.

Źródło: GOG.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię