Strona głównaGryDobra passa polskiego gamedev-u. Kolejna gra polskiego studia bije rekordy sprzedaży

Dobra passa polskiego gamedev-u. Kolejna gra polskiego studia bije rekordy sprzedaży

Polska branża twórców gier dawno nie miała się tak dobrze. Wszyscy pamiętamy o Wiedźminie 3, a teraz najpierw 11 bit studios i ich Frostpunk święci triumfy jeśli chodzi o wyniki sprzedaży, by teraz dołączyła do nich firma PlayWay – twórcy gry House Flipper.

House Flipper to nic innego jak “symulator remontowania domu”, jeden z wielu tytułów, w których roz(g)rywka ma polegać na wykonywaniu serii misji polegających na zainwestowaniu pieniędzy w coś, co można odpicować a potem z zyskiem odsprzedać – w tym przypadku chodzi o dom. Wcześniej podobny typ gier prezentowały chociażby Car Mechanic Simulator oraz PC Building Simulator.

W House Flipper kupujemy, a następnie wyburzamy i stawiamy na nowo lub remontujemy domy. Przepis na grę rodem z popularnego programu telewizyjnego Dom nie do poznania (“House Makeover”), tyle, że tam robiono to w prezencie potrzebującym rodzinom, a w omawianej grze z czystej chęci zysku.

Gra okazała się tak rozchwytywana, że w ciągu pierwszych 24 h od premiery zwróciła koszty produkcji, które według informacji producenta wyniosły około 550 tysięcy zł, a nawet je przebiły. Na Steam gra przez dwa dni znajdowała się na podium listy Global Sale. A że giełdowi inwestorzy lubią takie informacje, to od razu giełdowe słupki firmy PlayWay poszybowały w kosmos – w ciągu jednego dnia wzrosły o ponad 7 procent (chwilami było to nawet 13 procent, ale szybko następowała korekta). Dla porównania, w ciągu ostatnich 5 miesięcy poprzedzających premierę kurs wzrósł o 150 procent. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec pozytywnych wiadomości z giełdy dla polskiego game dev’u – akcje CD Projekt w ciągu ostatnich 5 miesięcy wzrosły o niemal 50%, natomiast wspomnianego 11 bit studios – aż o 160 procent. A najważniejsze w przypadku gier zarówno 11 bit studios jak i PlayWay jest to, że gracze nie są nimi rozczarowani, co przekłada się na napędzające się wyniki finansowe i giełdowe.

Aż strach pomyśleć jaki wynik “wykręci” CD Projekt gdy ukaże się Cyberpunk 2077, a w kolejce czeka Jujubee z Kurskiem. Jak myślicie, jakie wyniki zanotują?

Źródło: House Flipper Game

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię