Strona głównaWiadomościPiłkarze geje pojawią się w popularnej grze piłkarskiej

Piłkarze geje pojawią się w popularnej grze piłkarskiej

W tegorocznej edycji Football Managera pojawi się nowa funkcja. Tworzeni na potrzeby gry piłkarze będą mogli się ujawnić.

Football Manager to jedna z najpopularniejszy gier piłkarskich i praktycznie jedyna pozycja w kategorii menadżerów piłkarskich, którą warto się zainteresować. Osoby niezaznajomione z grą mogą nie wiedzieć, że z czasem znani piłkarze jak Messi lub C. Ronaldo zastępowani są zawodnikami wygenerowanymi przez silnik gry. To konieczne w sytuacjach, gdy gracz spędza w FM-ie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt sezonów, co wcale nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać.

Czemu o tym wspominam? Ponieważ w najnowszej części gry, czyli Football Manager 2018, która zostanie wydana w listopadzie (dokładnie 10 listopada), pojawią się piłkarze geje. Zawodnicy generowani przez silnik gry będą mogli ujawnić się światu, czyli przyznać, że są homoseksualistami.

– Po części zdecydowaliśmy się na to, ponieważ na świecie są piłkarze geje. Wiemy to od innych piłkarzy, którzy są o tym przekonani i twierdzą, że ich koledzy boją się ujawnić. To dla mnie dziwne, że wciąż jest to problemem w dzisiejszym futbolu. Dlatego postanowiliśmy pokazać, że to nic wielkiego i może przynieść same pozytywy. To szalone, że w 2017 roku żyjemy w świecie, w którym nie możemy być sobą – skomentował sprawę Miles Jacobs ze Sports Interactive w rozmowie z BBC.

Jednocześnie twórcy gry postanowili przestrzegać prawo obowiązujące w kilku państwach, w których homoseksualizm jest wciąż karany. W takiej sytuacji żaden z graczy nie będzie się ujawniał, aby nie wywoływać niepotrzebnego zamieszania i sensacji. Jednocześnie Miles Jacobs zaznaczył, że w bardziej liberalnych krajach informacja o homoseksualizmie jakiegoś piłkarza nie będzie częsta, ale chcą, aby było to coś pozytywnego.

Źródło: BBC, Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię