Strona głównaWiadomościPoezja w czystej postaci – GTX 1080 Ti w wersji Assassin’s Creed...

Poezja w czystej postaci – GTX 1080 Ti w wersji Assassin’s Creed Origins

Są karty graficzne i są Karty Graficzne. O tych drugich najczęściej mówi się w kontekście wydajności. Dzisiaj można z wielkich liter pisać o nowym pomyśle Asusa. Ten pomysł to limitowana edycja karty ROG Strix GTX 1080 Ti w wersji Assassin’s Creed Origins.

Karta wyposażona jest w system chłodzenia z trzema wentylatorami, który został pomalowany w kolorach charakterystycznych dla nowej gry Ubisoftu. Przednia część, wokół wentylatorów, to głównie brąz i złoto, które nawiązują do pustynnych klimatów Assassin’s Creed Origins. Z kolei tył został pokryty hieroglifami, które jednoznacznie kojarzą się ze starożytnym Egiptem. Obok nich można też znaleźć logo gry oraz serii Republic of Gamers. Efekt końcowy robi piorunujące wrażenie.

A co otrzymamy pod względem technologicznym? To mniej więcej ta sama karta, co standardowy model ROG Strix 1080 Ti OC. Oznacza to fabrycznie podniesione taktowania układu graficznego do 1569 MHz w trybie bazowym i 1683 MHz w Boost oraz 11 GHz (efektywnie) dla pamięci GDDR5X. Asus zastosował w karcie 12+2-fazowe zasilanie. Grafika zasilania jest z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Cena nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie nieco wyższa niż wspominanego modelu Asus ROG Strix 1080 Ti OC. W Polsce trzeba za niego zapłacić około 3500-3800 zł.

Są tu jacyś fani Assassin’s Creed?

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię