Strona głównaGryAktualnościPlaga scamu na TikToku – metoda na haki do CS2 i Call...

Plaga scamu na TikToku – metoda na haki do CS2 i Call of Duty

TikToka opanowała potężna fala scammingu. Na platformie pełno jest streamów z CS2 i Call of Duty na cheatach oraz oferty sprzedaży haków. Ale nie dajcie się nabrać, bo zostaniecie ukarani.

Na popularnej chińskiej platformie TikTok można znaleźć wszystko, od ciekawych poradników przez śmieszne filmy aż do jawnych oszustw. W przypadku tych ostatnich możemy mówić o pladze. Nietrudno trafić na streamy, w których autorzy grają w takie gry jak CS2 czy Call of Duty z użyciem różnego rodzaju cheatów.

Scammerzy na TikToku okradają młodych graczy

I nie byłoby w tym wszystkim problemu, gdyby jednocześnie nie oferowali widzom możliwości kupienia od nich oprogramowania do oszukiwania w tych grach. Jednak uważajcie, bo jak pisał Nietzsche:

Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by sam przytem nie stał się potworem.

W tym przypadku możemy to przetłumaczyć bardziej jako: Kto chce oszukiwać niech uważa by samemu nie zostać oszukanym. A metoda streamerów oszustów polega na tym, że oferują płatne cheaty za wysłanie 100 złotych w ramach donate’a. Po otrzymaniu pieniędzy od chętnego widza, rozpływają się w powietrzu tak samo zresztą jak stream. Co ciekawe, na platformie można trafić zarówno na polskich jak i zagranicznych graczy naciągaczy. Celem są zwykle najmłodsi widzowie, głównie dlatego, że boją przyznać się rodzicom co zrobili i dlaczego stracili pieniądze.

Zapytaliśmy jednego z takich oszustów, dlaczego naciąga dzieciaki na kasę. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że nie lubi cheaterów dlatego ich okrada.

Poniżej kilka screenów z przykładowych streamów, na których słyszeliśmy jak autor sam przyznawał się do sprzedawania nielegalnego oprogramowania.

Dlatego uważajcie na siebie i nie dajcie się nabrać, a jeżeli zostaliście oszukani to koniecznie zgłoście to na policję. A najlepiej nie bawcie się w cheaty w grach i nie psujcie zabawy sobie i innym graczom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię