Strona głównaGryAktualnościPlague Inc. – twórcy przestrzegają graczy, aby nie czerpali wiedzy na temat...

Plague Inc. – twórcy przestrzegają graczy, aby nie czerpali wiedzy na temat koronawirusa z gry

W ciągu ostatniego tygodnia gra Plague Inc. stała się absolutnym bestsellerem i jedną z najczęściej ogrywanych gier. Spowodowane jest to epidemią koronawirusa w Chinach i Azji. Teraz twórcy gry ostrzegają graczy, aby nie czerpali wiedzy na temat choroby z gry tylko szukali informacji z oficjalnych źródeł.

Ndemic Creations, twórcy gry Plague Inc. opublikowali na Twitterze komunikat o awarii swojej strony spowodowanym zbyt dużą liczbą graczy. Co więcej, firma informuje, że obserwuje wzrost liczby nowych użytkowników w momencie pojawienia się nowych epidemii lub nieznanych wcześniej chorób. Ludzie chcą w ten sposób lepiej zrozumieć w jaki sposób działają i rozprzestrzeniają się epidemie.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – Xbox One nie jest winne opóźnienia premiery gry

Twórcy gry zostali zaproszeni do wystąpienia w Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, po tym jak organizacja uznała Plague Inc. za nowy i skuteczny sposób nauczania ludzi na temat rozprzestrzeniania się chorób. Deweloper w swoim oświadczeniu przyznał, że gra została stworzona tak, aby była jak najbardziej realistyczna i pouczająca. Podkreślił jednak, że nie jest to model naukowy i nie należy polegać na informacjach zawartych w grze na temat koronawirusa. Tych należy szukać w oficjalnych źródłach. Obecnie na świecie wirus oficjalnie zabił ponad 50 osób.

Chińskie władze nałożyły kwarantannę na epicentrum epidemii miasto Wuhan. Wielu mieszkańców pozostało w domach i gra w Plague Inc. Poza Chinami zidentyfikowano ponad 40 potwierdzonych przypadków choroby w kilkunastu krajach. Jeżeli zastanawiacie się co robić w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem to zapraszamy na stronę gis.gov.pl do TEGO artykułu.

Zdrowia!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię