Advertisement
Strona głównaGryAktualnościW Chinach panuje epidemia, a gracze siedzą w domach i grają w...

W Chinach panuje epidemia, a gracze siedzą w domach i grają w Plague Inc.

Media donoszą, o coraz większej liczbie osób zakażonych śmiertelnym wirusem, władze Chin sugerują pozostanie w domach. Gracze stosują się do tych zaleceń, a czas umilają sobie graniem w Plague Inc.

Obecnie gra Plague Inc. jest najczęściej pobieraną grą w Chinach. Skok zainteresowanie tytułem nastąpił w poniedziałek i jak donosi serwis Quartz ma to związek z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa 2019-nCoV nazywanego także grypą Wuhan.

Zobacz: Na Steam wystartowała wyprzedaż z okazji chińskiego Nowego Roku

Pierwsze przypadki zakażenia wykryto już w grudniu zeszłego roku, jednak dopiero cztery dni temu władze Chin oficjalnie potwierdziły zakażenia poza Wuhanem i ryzyko przenoszenia wirusem pomiędzy ludźmi. Wtedy to też gracze jak jeden mąż rzucili się do gry w Plague Inc. Gra znajdowała się na piątym miejscu wśród najpopularniejszych. We wtorek była już na miejscu pierwszym i znajduje się tam do teraz.

Chiński serwis 171713 podkreśla, ze najlepszym sposobem na pokonanie strachu jest zmierzenie się z nim, może dlatego gra cieszy się tak dużą popularnością. Co ciekawe, większość grających jako miejsce rozpoczęcia choroby w grze wskazuje Chiny. Niedawno do Plague In. trafił również nowy scenariusz Fake News. W dodatku celem gracza jest rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w celu siania fermentu i wywołania chaosu.

Zobacz: Commandos 2 HD Remaster kolejną ofiarą poprawności politycznej?

Inne produkcje studia Ndemic Creation pod tytułem Rebel Inc. również zyskała na popularności skacząc z 27 na 5 miejsce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię