Strona głównaWiadomościPlay nowym właścicielem UPC

Play nowym właścicielem UPC

Firma P4, właściciel marki Play, kupuje od Liberty Global 100 procent akcji UPC Polska. Transakcja opiewa na 7 miliardów złotych, do jej finalizacji potrzebna jest jeszcze zgoda organów antymonopolowych.

UPC Polska jest jednym z największych dostawców usług Internetowych i telewizyjnych. Łącza światłowodowe UPC wykorzystywane są obecnie w 3,7 milionach gospodarstw domowych w Polsce. W 2020 roku UPC wypracowało 1,7 miliarda przychodów i 757 mln zł EBITDAaL.

Zobacz: Skyrim Special Edition – mod, który znacząco zwiększy płynność gry

Wykupienie firmy skomentował prezes zarządu Play Jean Marc Harion:

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce.

Thomas Reynuaud – prezes zarządu Illiad, obecnego właściciela UPC Polska dodał:

Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i Iliad po uzyskaniu wymaganych zgód.

Realizacja tak dużej transakcji wymaga zgody organów antymonopolowych. Finalizacja transakcji zaplanowana jest na pierwsze półrocze 2022 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię