Strona głównaWiadomościSzef AMD potwierdza – pracujemy nad PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Szef AMD potwierdza – pracujemy nad PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Od pewnego czasu krążą pogłoski, że podobnie jak w obecnej generacji, tak w przyszłych konsolach Sony i Microsoft zamierzają wykorzystać podzespoły AMD. Teraz szefowa Czerwonych w rozmowie z CNBC potwierdziła te doniesienia.

Każdy wie, że we wszystkich wariantach PlayStation 4 i Xbox One wykorzystywane są podzespoły produkcji AMD. Nie są to najnowsze elementy. Mówimy tu przecież o procesorze z rdzeniami Jaguar oraz kartach graficznych opartych na architekturze Polaris. Jednym słowem – już dość starych rozwiązaniach, które nijak nie mają się do dzisiejszych standardów na rynku komputerów. Sami producenci konsol – Sony i Microsoft – chyba byli nieco rozczarowani początkową wydajnością swoich urządzeń i z czasem stworzyli mocniejsze warianty: PS4 Pro oraz XOne X. Pomimo tego nie zamierzają zrywać współpracy z AMD, które ma stworzyć podzespoły do kolejnej generacji konsol.

Zostało to potwierdzone przez Lisę Su – szefową AMD. Co prawda nie powiedziała ona wprost, że stworzą podzespoły dla PlayStation 5 i Xbox Scarlett, ale zdradziła, że pracują z Sony i Microsoftem nad instrukcjami i rozwiązaniami technologicznymi, które trafią do przyszłych konsol. Jakie to rozwiązania? Na ten moment nic nie wiemy. Możemy jedynie podejrzewać, że procesor będzie oparty na architekturze Zen, Zen+ lub Zen 2. Z kolei GPU to będzie prawdopodobnie Vega lub Navi. W każdy razie takie podzespoły powinny sobie spokojnie radzić z graniem w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię