Strona głównaGryAktualnościPlayStation chwali się kolejnym rekordem sprzedaży PS5

PlayStation chwali się kolejnym rekordem sprzedaży PS5

Konsole nowej generacji wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Blisko rok po premierze PS5 zaliczyło jeszcze jeden rekordowy kwartał.

Sony w najnowszym raporcie finansowym poinformowało, że dywizja „games and network” wygenerowała 5,86 miliarda dolarów dochodu i 0,751 miliarda zysku. Wyniki te pochodzą z okresu od lipca do września 2021 roku.

Zobacz: Blizzard pozwoli graczom zmienić BattleTag

W tym okresie Sony sprzedało 3,3 miliona konsol PS5, co wyniosło łączną sprzedaż do 13,4 miliona. Dla firmy dużo bardziej istotną informacją jest fakt, że w tym samym okresie sprzedało się tylko 200 tysięcy PS4. W zeszłym roku ta liczba wynosiła półtora miliona.

Nieco gorzej prezentuje się sprzedaż gier. Na PS4 i PS5 sprzedano 76,4 miliona różnych tytułów. Rok temu tych produkcji było 81,8 miliona. Sprzedaż tytułów first-party spadła z 12,8 w zeszłym roku do 7,6 w tym. Najlepiej z exclusivów sprzedaje się oczywiście Spider-Man: Miles Morales (6,5 miliona), dostępny również na PS4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię