Strona głównaGryAktualnościResident Evil Village sprzedał 5 milionów sztuk szybciej niż 4 poprzednie odsłony

Resident Evil Village sprzedał 5 milionów sztuk szybciej niż 4 poprzednie odsłony

Bardzo dobra wiadomość dla fanów Resident Evil Village. Sprzedaż gry idzie w parze z pozytywnymi recenzjami.

Resident Evil Village ujrzał światło dzienne 7 maja tego roku. Gra może pochwalić się wynikiem 84 na Metacriticu i bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów. Teraz okazuje się, że sprzedaż wygląda równie obiecująco.

Zobacz: Apex Legends: Ucieczka – nowy trailer prezentuje zawartość kolejnej aktualizacji

Jesteśmy w trakcie sezonu na podsumowania finansowe drugiego kwartału. Wśród firm zdających regularne raporty znajduje się oczywiście Capcom. Podczas najnowszego raportu pochwalili się, że RE Village od dnia premiery sprzedało ponad 5 milionów kopii gry.

Jest to wynik nieporównywalny niemalże z poprzednimi odsłonami serii. Biohazard sprzedało 5.1 miliona sztuk w 15 miesięcy, remake dwójki w 11 miesięcy, a trójka mogła jeszcze nie dobić do pięciu milionów. Szóstka sprzedawała się z początku lepiej, wysyłając w świat 4,5 miliona sztuk na premierę. Potem jednak posypały się słabe recenzje, co mocno spowolniło sprzedaż.

Village można w rezultacie uznać za ogromny sukces dla Capcomu. Twórców fani utwierdzili z kolei w przekonaniu, że jest to odpowiedni kierunek rozwoju tej serii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię