Strona głównaKonsoleSony prezentuje PlayStation Classic – konsolę z 20 klasykami z PSX

Sony prezentuje PlayStation Classic – konsolę z 20 klasykami z PSX

Sony idzie w ślady Nintendo i prezentuje swoją konsolę w wersji Classic. Wybór padł oczywiście na pierwsze PlayStation, które teraz będzie sprzedawane nie tylko w wersji miniaturowej, ale od razu z 20 grami na pokładzie. Cena jest bardzo zachęcająca.

Pierwsza konsola Sony spod szyldu PlayStation trafiła na rynek niemal 25 lat temu. Szybko okazała się prawdziwym hitem. Na całym świecie sprzedało się około 100 mln egzemplarzy popularnego szaraczka. Z czasem Japończycy zaprezentowali PS2, PS3, a aktualnie w ofercie mają PS4. Jednak to do PSX, bo takim skrótem określało się pierwsze PlayStation, wielu ludzi ma największy sentyment, w tym piszący ten tekst. Dlatego ucieszyłem się na wiadomość, że Sony wprowadza PlayStation Classic.

PlayStation Classic to malutka konsola, która wygląda niemal identycznie ja pierwsze PlayStation. Japończycy zapewniają, że jest o 45% mniejsza od swojego pierwowzoru, ale zapewnia niemal identyczne doznania. W zestawie otrzymamy dwa kontrolery, które wyglądają jak te sprzed 25 lat. Jedyna różnica to tak naprawdę sposób podłączenia do telewizora, bowiem PlayStation Classic oferuje HDMI.

Ale nie sama konsola, a gry są tutaj najważniejsze. PlayStation Classic trafi do sprzedaży z 20 wgranymi w pamięci produkcjami. Na liście znajdują się takie klasyki jak: Tekken 3, Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4 czy też Wild Arms. Będzie w co grać! A co z ceną i dostępnością? PlayStation Classic trafi do sprzedaży 3 grudnia tego roku w cenie 99,99 dolarów. W Polsce sugerowana cena detaliczna to 449 zł!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSony
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię