Strona głównaGryAktualnościPlayStation kupiło Bluepoint Games. Pierwsza gra jest już w planach

PlayStation kupiło Bluepoint Games. Pierwsza gra jest już w planach

Sony po raz kolejny wybrało się na zakupy. PlayStation potwierdziło właśnie oficjalnie zakup Bluepoint Games.

PlayStation zdążyło nas już przyzwyczaić do swoich regularnych zakupów. Częścią niebieskiej rodziny jest teraz Bluepoint Games, twórcy remake’ów Demon’s Souls oraz Shadow of the Colossus.

Zobacz: New World przekroczyło już 500 tysięcy graczy w peaku

Na początku wszyscy założyli, że jest to krok w kierunku kolejnych remasterów największych marek PlayStation. Bluepoint miałoby się wtedy zająć odświeżaniem gier, na których premiery na PS5 czekają fani. Okazuje się jednak, że plany studia są zupełnie odwrotne.

Prezes Bluepoint, Marco Thrush, wyjaśnił przy okazji ogłoszenia, że przejście z remasterów do remake’ów było testem dla deweloperów w kierunku oryginalnego contentu. Test twórcy zdali śpiewająco, więc teraz studio jest gotowe stworzyć własną grę. Bluepoint już teraz jest w trakcie produkcji swojej gry. Nie wiemy jednak na razie, czy będzie to zupełnie nowe IP czy może kolejna odsłona jakiejś znanej marki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię