Strona głównaGryPo 24 latach od premiery System Shock pojawił się pierwszy mod

Po 24 latach od premiery System Shock pojawił się pierwszy mod

Remake System Shock od Night Dave z 1994 ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych lat. Jeżeli jednak nie chcecie czekać to śmiało możecie zagrać w System Shock: ReWired czyli fanowski mod, który powstał 24 lata po premierze gry.

Modyfikacja została stworzona w ciągu kilku ostatnich miesięcy i działa jak mini dodatek fabularny do gry. Podczas gdy do System Shock 2 ukazało się wiele modyfikacji i fanowskich dodatków, to do pierwszej części gry już nie. ReWired jest w zasadzie jedynym opartym na narracji dodatkiem jaki pojawił się przez te wszystkie lata.

ReWired zawiera trzy nowe poziomy oraz cztery obszary cyberprzestrzeni, w których gracze przedzierają się przez różne przeszkody a także nowy statek UNN Bismarck. Jest on znacznie mniejszy od głównej stacji Cytadeli, ale zawiera on „mikrokosmosy”, które sprawiły, że oryginalna gra była tak świetna. Na graczy czekają również futurystyczne łamigłówki i ciemne chaotyczne korytarze utrzymywanie w klimacie cyberpunku. Mod jest bezpłatny i możecie go pobrać TUTAJ.

[you tube=A7PaRtF3R1Y]

Dlaczego pierwsza modyfikacja pojawiła się dopiero po 24 latach od stworzenia gry? Night Dive Studios obecnie pracuje nad remasterem gry i udostępniło kod źródłowy. Pozwoliło to na stworzenie edytora poziomów, który został wykorzystany do modyfikacji gry.

Udostępnienie kodu źródłowego gry prawdopodobnie było dopiero początkiem. Teraz wielu fanów będzie mogło tworzyć własne modyfikacje, które mogą przyczynić się do nadania tej klasycznej grze nowego życia.

A wy graliście w tego duchowego dziadka BioShocka? Jeżeli nie to zagrajcie, bo warto.

Źródło: kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię