Strona głównaGryAktualnościPo prawie dziesięciu latach od zamknięcia 38 Studios zapłaciło pracownikom

Po prawie dziesięciu latach od zamknięcia 38 Studios zapłaciło pracownikom

Deweloper 38 Studio, odpowiedzialny za Kindoms of Almus został zamknięty prawie dziesięć lat temu. Byli pracownicy w końcu doczekali się zaległych pensji.  Przynajmniej części.

Dotyczy to i tak tylko niektórych z 400 zwolnionych pracowników. Według informacji przekazanych przez Bloomberg, studio należące do byłego baseballisty Curta Schillinga wypłaci wielu byłym pracownikom pensję. Chociaż jest to powiedziane na wyrost. W rzeczywistości będzie to od 14 do 20% tego co należy się pracownikom zgodnie z dokumentami.

Studio ogłosiło upadłość w 2012 roku, nie wypłaciło wtedy 400 pracownikom ostatnich wypłat i zostało zamknięte w maju 2012. Cztery lata po zamknięciu została zawarta ugoda finansowa w sądzie, ze stanem Rhode Island, który pożyczył firmie 75 milionów dolarów w celu wsparcia projektów studia przez kilka lat.

Zobacz: Call of Duty: Warzone – aktualizacja znerfiła popularną broń z Modern Warfare

Jeden z byłych pracowników powiedział Bloombergowi, że otrzymali wypłatę w tym tygodniu, po tym, jak w czerwcu w sądzie Delaware nakazano wypłatę zaległości. Inni pracownicy podobno powiedzieli Bloombergowi, że ich czeki dotarły na stare adresy, ponieważ niektórzy w ciągu ostatnich lat wielokrotnie się przeprowadzali.

Co ciekawe, Jason Schreier w swojej książce Press Reset, poświęcił jeden rozdział zamknięciu studia 38. Przedstawia w niej Schillinga jako profesjonalnego menedżera. Chciał on stworzyć grę MMO, która miała konkurować z WOW. Ostatecznie zabrali się za tworzenie Kingdoms of Amalur: Reckoning. Gra została dość dobrze odebrana jednak złe zarządzenie firmą doprowadziło do bankructwa. To z kolei skłoniło Take-Two do wycofania się z umowy wydawniczej, która została podpisana zaledwie kilka godzin wcześniej.

Wielu z pracowników chcąc pomóc w tym czasie firmie powierzyło jej swoje pieniądze, niektórzy biorąc kredyty pod hipotekę. Nie skończyło się to dla nich dobrze. Chociaż studio nie zdołało sprzedać praw do swojej gry w 2013 roku, gra została ostatecznie zremasterowana w 2020 roku jako Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię