Strona głównaKonsolePlayStation 4: jeden z graczy pochwalił się drewnianą konsolą

PlayStation 4: jeden z graczy pochwalił się drewnianą konsolą

Jeden z fanów PlayStation 4 wykonał dużą modyfikację swojej konsoli, dodając jej… panele obudowy wykonane z prawdziwego drewna.

Niemal od debiutu PlayStation 5, gracze kombinują ze zmianą jej wyglądu. Pojawiło się już nawet kilka sklepów, oferujących wymienne panele obudowy, w kolorach innych niż oficjalna biel. Najczęściej jednak musiały szybko się zwinąć, bo Sony wytaczało przeciwko nim prawnicze działa. Oprócz tego, na rynku dostępne są winylowe naklejki na obudowę. Jednak mimo rosnącej popularności PS5, nadal spore grono graczy korzysta z PlayStation 4, więc i dla tej konsoli kwitnie rynek personalizowanych obudów. Co ciekawe, w przeszłości Sony często oferowało limitowane edycje konsoli ze specjalnymi obudowami, więc na rynku można znaleźć różne wersje kolorystyczne.

Zobacz: Standardowe PlayStation 4 może nie mieć miejsca na Call of Duty: Black Ops Cold War i Warzone

Podmiana obudowy w PS5 jest stosunkowo prosta, bo umożliwiła to sama firma, projektując panele tak, by łatwo dało się je zdemontować. Z PS4 sprawa jest dużo trudniejsza i wymaga sporo cierpliwości. Oryginalna PS4 składa się z trzech paneli, z których łatwo zdemontować jeden – ten, pod którym kryje się dysk twardy konsoli. Do wymiany pozostałych dwóch potrzebny jest śrubokręt i trochę odwagi.

PlayStation 4 z drewna

Ostatnio na Reddicie pojawił się wpis użytkownika JohnnyUtahBrah, ze zdjęciem, na którym widać jak PS4 została obudowana panelami z drewna. Wielu forumowiczów szybko założyło, że nowy wygląd konsola zawdzięcza naklejkom, jednak autor modyfikacji zaręcza, że wykonał ją z fornirowanego drewna – co oznacza całkowite pozbycie się oryginalnych, plastikowych paneli. Pół żartem, pół serio pojawiły się też głosy, że przez nowy wygląd konsola może stać się łatwopalna.

JohnnyUtahBrah wrzucił na forum linka do sklepu, w którym kupił dodatkowe panele. Strona nazywa się Toast i sprzedaje obudowy do różnego rodzaju urządzeń. Te konkretne panele zostały wykonane z prawdziwego, wzmocnionego drewna i mają około 0,7 milimetra grubości. Strona podkreśla, że nie mogą służyć jako chwilowy zamiennik – do mocowania wykorzystują specjalny klej montażowy i są niemal nieusuwalne. W ofercie znajdują się też obudowy dla PS5, Xboxa One oraz Xboxa Series X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię