Strona głównaGryPo prezentacji Cyberpunk 2077 akcje CD Projekt lecą w dół

Po prezentacji Cyberpunk 2077 akcje CD Projekt lecą w dół

Dzisiejszy dzień CD Projekt zapamięta na długo. Wartość transakcji firmy na giełdzie przekroczyła 40 milionów złotych. Stanowiło to blisko połowę wartości wszystkich dzisiejszych transakcji. Wartość akcji poleciała w dół.

Taki ruch wywołała dzisiejsza prezentacja Cyberpunk 2077. Większość środowiska branżowego wyraża się pozytywnie na temat togo co zostało pokazane. Chociaż pojawiły się również zarzuty, że świat przedstawiony w Cyberpunk 2077 powinien być mroczny i ponury. Pojawiły się również głosy porównujące grę do GTA V.

[you tube=8X2kIfS6fb8]

Nie tylko gracze czekali na prezentację gry. Jak na szpilkach siedzieli również posiadacze akcji spółki. CD Projekt wyceniany jest na blisko 15 milionów złotych. Inwestorzy liczą, że najnowsza produkcja przyniesie zyski porównywalne z Wiedźminem 3. Jego produkcja kosztowała 90 mln złotych i był to polski rekord.

W pierwszej chwili po otarciu giełdy inwestorzy bardzo entuzjastycznie podeszli do zakupu akcji spółki co zaowocowało 6% wzrostem wartości akcji. Jednak hossa nie trwała długo i już po 40 minutach wartość akcji znalazła się 2% pod kreską.

Statystyki jednak pokazują, że zainteresowanie Cyberpunkiem jest ogromne. W ciągu kilkudziesięciu minut wartość obrotów akcjami CD Projekt wyniósł blisko 40 milionów złotych co stanowiło połowę wartości transakcji na giełdzie, na której notowanych jest ponad 500 firm.

W najlepszym momencie akcje CDP kosztowały 159,80 zł. Dokładnie rok temu kosztowały 82 złote. W chwili obecnej ich wartość to 146,00 zł.

Deweloperowi życzymy, odbicia się od dna i ponownego wzrostu wartości akcji.

Źródło: money

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię