Strona głównaWiadomościPo sześciu latach wzrosła sprzedaż PC

Po sześciu latach wzrosła sprzedaż PC

Przez ostatnie sześć lat sprzedaż komputerów osobistych systematycznie spadała na rzecz innych rozwiązań. Do sytuacji zaczęliśmy się już przyzwyczajać i powoli godzić z obecnym stanem rzeczy. Jednak drugi kwartał tego roku dla większości graczy może być sporym zaskoczeniem, sprzedaż komputerów PC wzrosła.

Jest to tym samym pierwszy wzrost, jaki został odnotowany od 6 lat. Według danych opublikowanych przez serwis Gartner w kwietniu oraz czerwcu tego roku sprzedaż komputerów PC wyniosła łącznie 62,1 miliona sztuk. Daje to wzrost sprzedaży o 1,4% w stosunku do drugiego kwartału 2017 roku. Jest to również pierwszy wzrost sprzedaży PC jaki zanotowano od pierwszego kwartału 2012.

Wzrost ten ma charakter globalny, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby potwierdzić, że trend ten się utrzyma. Na chwilę obecną jest on zbyt niski żeby traktować go jako stałą.

Największymi producentami komputerów są Lenovo wraz z udziałem przejętego Fujitsu, HP, Dell, Apple, Acer. W drugim kwartale tego roku sprzedali łącznie 46,012 milionów komputerów, co stanowi 74% całej sprzedaży. Największy wzrost sprzedaży zanotowało Lenovo oraz Dell. Pozostałe firmy sprzedały 16,038 miliona komputerów, czyli 25,9% całości sprzedaży.

Z kolei według szacunków portalu IDC liderem sprzedaży było HP z wynikiem 14,864 milionów sprzedanych PC. Na drugim miejscu uplasowało się Lenovo, które sprzedało 13,755 miliona sztuk. Według IDC łączna sprzedaż w drugim kwartale wyniosła 62,269 miliony sztuk.

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i obserwacja rynku. Miejmy nadzieję, że wzrost popytu na sprzęt nie spowoduje wzrostu cen podzespołów.

Źródło: gartner, idg

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię