Strona głównaWiadomościPograsz w najnowsze gry nawet na laptopie biurowym. Oto Nvidia GeForce Now

Pograsz w najnowsze gry nawet na laptopie biurowym. Oto Nvidia GeForce Now

Wciąż zbierasz na GTX-a 1070 Ti, aby uruchamiać na nim najnowsze produkcje? Nvidia uruchamia nową usługę, która pozwoli na wynajęcie PC-ta z jeszcze mocniejszym GTX-em 1080 i strumieniowanie rozgrywki na własne, dużo słabsze urządzenie.

Ceny podzespołów w ostatnim czasie nie zachęcają do kupna nowego komputera. Rosną kwoty nie tylko przy pamięciach RAM, ale również przy kartach graficznych, przez co ceny za cały zestaw osiągają poziomy nieosiągalne dla wielu osób. Jednocześnie najnowsze produkcje kuszą świetną grafiką, ciekawą fabułą i trybami online. Nvidia postanowiła temu zaradzić.

W taki sposób zrodziła się usługa o nazwie Nvidia GeForce NOW. Zdajemy sobie sprawę, że nazwa jest nieco myląca, bowiem istnieje już usługa o identycznym nazewnictwie, ale nie to jest w tej historii najważniejsze. Usługa dzisiaj została uruchomiona, na razie w formie otwartych testów beta. Jest kompatybilna z większością komputerów z systemem Windows oraz Mac OS. Wcześniej była testowana w zamkniętych testach i – zdaniem Nvidii – zebrała bardzo dobre oceny wśród użytkowników.

Jak to działa? Gry uruchamiane są na komputerze Nvidii, a obraz jest strumieniowany na naszego PC-ta. Możliwe jest osiągnięcie rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z prędkością nawet do 120 klatek na sekundę. A co z grami? Ten niestety musimy mieć wcześniej zakupione. Dlatego usługę należy połączyć z własną biblioteką Steam lub Uplay. Oczywiście możliwe jest też uruchamianie tytułów darmowych, np. Fortnite Battle Royale lub League of Legends.

Aktualnie usługa wymaga komputera przynajmniej z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM i kartą graficzną z obsługą DirectX 9 (co najmniej GeForce 600, Radeon HD 3000 lub Intel HD 2000). Zalecany jest również internet o prędkością 25 Mb/s. Usługa póki co jest dostępna w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Aktualnie prowadzone są zapisy do otwartych beta testów.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię