Wstęp

Strona głównaPoradnikiPolecane zestawy komputerowe – styczeń 2018

Polecane zestawy komputerowe – styczeń 2018

Wstęp

Nowy rok to idealny moment, aby pomyśleć o nowym komputerze. Tylko na jakie podzespoły się zdecydować? Co będzie najlepsze w danym przedziale cenowym? Już spieszymy z pomocą!

To już nasze trzecie zestawienie zestawów komputerowych w określonych pułapach cenowych (1500 zł, 2000 zł, 2500 zł, 3000 zł, 4000 zł, 5000 zł, 6000 zł i 8000 zł). Nadal trzymamy się tych samych wytycznych, co poprzednio. Co to oznacza? Nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, gdyż uważamy je za zbędne, a ceny nie wpływają na koszt całego zestawu. Po drugie, w naszych zestawach nie ma obudów. Każdy z nas ma nieco inny gust. Jednemu dany model będzie się podobać, a innemu już nie. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów, o różnym designie, kolorze i przeznaczeniu. Wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie.

Priorytetem jest dla nas wydajność w grach. Dlatego niektóre nasze wybory mogą wydawać się nieco kontrowersyjne. Pamiętamy o takich podzespołach jak dysk SSD, ale nie stawiamy go na szczycie listy priorytetów. Najważniejsze są dla nas: procesor, karta graficzna, pamięć RAM i zasilacz, który po prostu musi być porządny. Jeśli jest taka możliwość (pozwala na to budżet) to nie zapominamy o dobrej płycie głównej lub szybszych dyskach. Ale to liczba wyświetlanych klatek na sekundę jest kluczowa i ewentualna możliwość rozbudowy w przyszłości.

Przy tworzeniu naszych zestawów dopuszczamy niewielkie przekroczenie zakładanego budżetu, jeśli uznamy, że wydanie dodatkowych 100 lub nawet 200 zł znacząco wpłynie na wydajność komputera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię