Wstęp

Nowy rok to idealny moment, aby pomyśleć o nowym komputerze. Tylko na jakie podzespoły się zdecydować? Co będzie najlepsze w danym przedziale cenowym? Już spieszymy z pomocą!

To już nasze trzecie zestawienie zestawów komputerowych w określonych pułapach cenowych (1500 zł, 2000 zł, 2500 zł, 3000 zł, 4000 zł, 5000 zł, 6000 zł i 8000 zł). Nadal trzymamy się tych samych wytycznych, co poprzednio. Co to oznacza? Nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, gdyż uważamy je za zbędne, a ceny nie wpływają na koszt całego zestawu. Po drugie, w naszych zestawach nie ma obudów. Każdy z nas ma nieco inny gust. Jednemu dany model będzie się podobać, a innemu już nie. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów, o różnym designie, kolorze i przeznaczeniu. Wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie.

Priorytetem jest dla nas wydajność w grach. Dlatego niektóre nasze wybory mogą wydawać się nieco kontrowersyjne. Pamiętamy o takich podzespołach jak dysk SSD, ale nie stawiamy go na szczycie listy priorytetów. Najważniejsze są dla nas: procesor, karta graficzna, pamięć RAM i zasilacz, który po prostu musi być porządny. Jeśli jest taka możliwość (pozwala na to budżet) to nie zapominamy o dobrej płycie głównej lub szybszych dyskach. Ale to liczba wyświetlanych klatek na sekundę jest kluczowa i ewentualna możliwość rozbudowy w przyszłości.

Przy tworzeniu naszych zestawów dopuszczamy niewielkie przekroczenie zakładanego budżetu, jeśli uznamy, że wydanie dodatkowych 100 lub nawet 200 zł znacząco wpłynie na wydajność komputera.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię