Advertisement
Strona głównaWiadomościRozrywkaPadła rekordowa cena za kartę Pokemon!

Padła rekordowa cena za kartę Pokemon!

Karta Illustrator Pikachu została sprzedana za kwotę ponad 200 tys. dolarów. Tym samym pobiła ona rekord najdroższej karty Pokemon na świecie.

Prawdopodobnie większość z Was zbierała coś w młodości. Nie ma znaczenia czy był to papier ozdobny, karty z Dragon Bala czy tazosy z popularnych chipsów. Chodziło o dobrą zabawę i możliwość wymieniania się z koleżankami i kolegami. Jednak czasami takie zbieractwo rośnie do miana poważnego biznesu. Ceny niektórych komiksów (np. pierwszego Supermana) czy wyjątkowych kart sięgają niebotycznych wręcz kwot. Dowodzi tego karta Illustrator Pikachu z serii Pokemon, która właśnie została sprzedana za rekordową kwotę.

Pokemon Masters

Rekordowa cena karty Pokemon

Karta Pokemon Illustrator Pikachu właśnie została kupiona przez anonimowego Amerykanina za kwotę 233 tys. dolarów i tym samym pobiła poprzedni rekord, należący dokładnie to tej samej karty. Według aktualnego kursu (3,8 zł) daje to kwotę ponad 885 tys. złotych. Co sprawiło, że akurat ten egzemplarz jest tak drogi? Po pierwsze, jest to zafoliowana wersja, więc lepiej zachowana i z natury więcej warta. Po drugie, oznaczona jest jako „Mint 9”, co oznacza, że ma tylko jedną niewielką wadę w porównaniu z pierwotnym wydrukiem. No i wreszcie po trzecie, to po prostu bardzo, ale to bardzo rzadka karta, o której marzy każdy kolekcjoner.

Illustrator Pikachu przedstawia – a jakżeby inaczej – Pikachu z pędzlami w łapkach. W tle widać też ukończony rysunek Charmandera. W sumie powstało zaledwie 100 kopii tej karty. Były one nagrodą w japońskim konkursie rysowniczym magazynu CoroCoro Comic, który odbywał się w latach 1997-1998. Właśnie dlatego to tak rzadki i zarazem cenny okaz.

Pokemon Pikachu Illustrator

Co ciekawe, karta nie ma żadnej wartości w samej grze karcianej Pokemon Trading Card. Zamieszczony na niej tekst po prostu gratuluje zwycięzcy jego dzieła. Ale przecież nie o to w tej zabawie chodzi, przynajmniej kolekcjonerom. Celem jest zebranie wszystkich kart, jakie kiedykolwiek zostały oficjalnie wydane. Pikachu Illustrator to jedna z tych najrzadszych i najbardziej pożądanych.

A co Wy zbieracie lub zbieraliście? Pochwalcie się w komentarzach!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię