Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant – wyciekł nowy system rankingowy

Valorant – wyciekł nowy system rankingowy

Drugi akt Valorant prawdopodobnie wprowadzi do gry nowy system rankingowy. Właśnie wyciekły jego szczegóły i wygląda na to, że wbicie Radianta będzie jeszcze trudniejsze.

Valorant ma bardzo prosty i przejrzysty system rankingowy. W grze można mieć jedno z oznaczeń – Iron, Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Immortal oraz Radiant. W każdej z nich (poza Radiantem) mamy trzy poziomy, np. Gold I, Gold II oraz Gold III. Awansy odbywają się poprzez wygrywanie meczów. Im lepiej poradzimy sobie w danym spotkaniu, tym więcej niewidocznych punktów ELO dostajemy i większą mamy szansę na wyższą rangę. Proste, prawda?

Valorant - rangi

Valorant – nowy system rankingowy

Jednak część graczy narzeka na system. Zdarza się, że wygranie trzech meczów i przegranie jednego może spowodować spadek z rangi. Dlatego Riot Games zapowiedziało, że system przejdzie zmiany. Te nie zostały oficjalnie ujawnione. Jednak użytkownik Twittera o pseudonimie ValorLeaks twierdzi, że dotarł do szczegółów nowego systemu rankingowego w Valorant. Wygląda na to, że zmiany nie będą duże, przynajmniej dla graczy.

Nowo system rankingowy ma być wprowadzony w drugim akcie gry. Ten prawdopodobnie rozpocznie się już 2 sierpnia 2020 roku. Co się zmieni? Przede wszystkim jedna rzecz – każda ranga będzie miała nie trzy, a aż pięć poziomów. Co więcej, każdy poziom będzie miał odpowiednią i charakterystyczną ramkę. W ten sposób łatwo rozpoznamy, który gracz jaką ma rangę. Ale to nie wszystko. Prawdopodobnie posiadacze Radianta też będą mieli o co walczyć. Być może na wzór Teamfight Tactics oraz League of Legends pojawi się coś w stylu Grandmastera oraz Challengera. Te przeznaczone są dla najlepszych graczy na danym serwerze.

Póki co nie są to informacje oficjalne, ale wiadomo, że system rankingowy przejdzie jakieś zmiany. Te prawdopodobnie nie zostaną wprowadzone w trakcie trwania pierwszego aktu, który – jak już wspominałem – kończy się 2 sierpnia. Nie miałoby to najmniejszego sensu. Dlatego nowego systemu możemy spodziewać się dopiero za kilka tygodni. Oprócz dodania większej liczby poziomów do każdej z rang możemy spodziewać się większych zmian pod powierzchnią, które nie będą bezpośrednio widoczne dla graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię