Strona głównaGryAktualnościPokemony dla dorosłych - Monster Crown wielkim sukcesem na Steam

Pokemony dla dorosłych – Monster Crown wielkim sukcesem na Steam

Monster Crown, czyli „Pokemony dla dorosłych”, 3 dni temu pojawiło się w Early Access. Tyle wystarczyło, by gra stała się hitem.

Tak przynajmniej obwieszczają autorzy Monster Crown, studio Aurum. Sukces gry zaczął się od kampanii na Kickstarterze. Teraz pora na podbicie Steama. Skąd zaś przydomek Pokemonów dla dorosłych? Chodzi zapewne o bardziej mroczne podejście, niż w przypadku kultowej serii Nintendo. Jak podaje Aurum, na Steam sprzedanych zostało więcej kopii gry, niż w trakcie trwania całej crowdfundingowej kampanii. Nie ma jeszcze dokładnych i konkretnych liczb, ale w przypadku Kickstartera mówimy o 9-krotnym przebiciu celu, założonego przez autorów.

Zobacz: Pokemon Go otrzyma Pokemony ze Sword and Shield

Jednak gra to nie tylko sukces sprzedażowy. Monster Crown zdobywa wysokie oceny środowiska graczy. Średnia na Steam wypada jako “bardzo pozytywna”. Najwyraźniej bardziej dojrzałe podejście spodobało się odbiorcom. Ciekawym będzie obserwowanie czy gra utrzyma rozpęd. Nie obędzie się bez nowej zawartości, którą już zapowiedziano. Wersja dostępna w Early Access pozwala jedynie na przejście 1/3 gry i eksplorację połowy świata. W przyszłości fani mogą się spodziewać oczywiście dodania reszty fabuły, większego obszaru na mapie, nowych przeciwników i możliwości.

Monster Crown Pokemony

Ciekawe, czy sukces na Steam sprawi, że gra trafi także na inne platformy. Biorąc pod uwagę mocną inspirację wspomnianymi Pokemonami, pojawienie się gry na Nintendo Switch byłoby niezwykle ciekawym wydarzeniem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię