Strona głównaWiadomościPolacy tworzą serwer multiplayer Elisium do Gothic II: Noc Kruka

Polacy tworzą serwer multiplayer Elisium do Gothic II: Noc Kruka

Miłośnicy staroszkolnego RPG-a już niedługo będą mogli spotkać się na serwerze multiplayer. Projekt nadzorowany przez niezależny zespół zmierza do finalnej wersji.

Historia polskiego serwera Elisium do gry Gothic II: Noc Kruka jest dość burzliwa i smutna. Polacy już raz próbowali stworzyć swój własny świat, lecz umiejscowiony na 1000 lat przed wydarzeniami rozgrywającymi się z pierwszej części gry. Twórcy porzucili jednak realizację projektu na kilka miesięcy, po czym potwierdzili jego zgon.

Dzisiaj niezależny deweloper ogłosił, że od jakiegoś czasu szykuje alternatywną wersję serwera Elisium Role Play. Natenczas jest już gotowa mapa gry, gdzie głównym miejscem akcji jest wyspa Archolos, znana z produkcji wina. Odwiedzimy tam takie miejsca jak miasto Wiltmart, twierdze Undabar zamieszkałą przez nieumarłych oraz Ankarę, gdzie stacjonuje grupa assasynów. W trakcie podróży odwiedzimy także inne mniejsze lokacje, wypełnione ciekawą architekturą i bujną roślinnością.

Serwer Elisium powstał w oparciu o gotową platformę Gothic Online. Twórcy wykorzystali również do budowy świata mapę Górniczej Doliny z pierwowzoru Gothica. Po podłączeniu się do serwera nie zastaniemy jednak wiernej kopii, a całkiem nowe lokacje, wzbogacone o dodatkowe elementy wystroju. 

Za powodzenie projektu odpowiedzą nie tylko twórcy, ale gracze, bowiem to oni będą tworzyć społeczność w grze. Odegrają w tym rolę najważniejszych nauczycieli, mistrzów konkretnego rzemiosła, bez których nie będzie możliwe wykonanie misji, czy też stworzenie podstawowego uzbrojenia. Kazdy odegra jakąś rolę, np. w postaci górnika bądź myśliwego.

„Gospodarka serwera nie będzie wyglądać jakoś szczególnie; opierać się będzie na poszczególnych pracach, takich jak myśliwy, łuczarz kowal, płatnerz, farmer, karczmarz itp. Oczywiście każda profesja będzie mogła tworzyć unikalne rzeczy, dla przykładu kowal będzie mógł stworzyć każdą broń znaną z podstawowej wersji gry, oraz każdą broń z addona, który obecnie nie jest w finalnej wersji, a myśliwy będzie mógł pozyskiwać trofea zwierzęce z zwierząt. Jeżeli gospodarka nie będzie szła w dobrym kierunku, to napędzą ją mistrzowie gry. Na dodatek dochodzi taki aspekt jak stamina, która jest niezbędna do wykucia miecza, czy oprawienia zwierzyny.” – mówią twórcy.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ujrzymy ostateczną wersję serwera. Nasze morale mogą jednak zwiększyć dwa filmy przedstawiające efekty prac.

Źródło: elisium-roleplay.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię