Strona głównaEsportPolacy z tytułem najlepszej w Europie drużyny Heroes of the Storm

Polacy z tytułem najlepszej w Europie drużyny Heroes of the Storm

Wydawać by się mogło, że esport w Polsce opiera się tylko na CS: GO oraz League of Legends. Nie do końca jest to prawda, jeśli weźmiemy pod uwagę całkiem dobry występ Team Kinguin na turnieju DOTA 2, ilość Polaków w zespołach walczących o laury w Wolrd of Tanks czy naszych dwóch czołowych zawodników wystepujących w turniejach StarCraft 2. A teraz możemy też pochwalić się najlepszą w Europie drużyną Heroes of the Storm!

Nexus Games Europe to turniej HotS, który porównać można do Mistrzostw Europy. Wystartowała w nim reprezentacja Polski w składzie:

– Grzegorz „MaNa” Komincz
– Przemysław „RzuF” Rudzki
– Mateusz „zdoon” Zdun
– Adrian „Gugus” Stecuła
– Marcin „Wolfz” Radzewicz

Z wymienionego grona na pewno wszyscy kojarzą pierwszego zawodnika – MaNa swego czasu był profesjonalnym graczem sceny StarCrafta 2 i zaliczał się w nim do światowej czołówki. Co ciekawe, mimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia z HotS poradził sobie doskonale w nowej sytuacji.
Jeśli chodzi o to jak szło Polakom przez cały turniej, to w fazie grupowej nie doznali ani jednej porażki. Dopiero w fazie play-off traciliśmy pojedyńcze mapy – z Rosjanami w ćwierćfinale i Niemcami w półfinałach. Finałowe starcie dokonało się z reprezentacją Szwecji – i tu także zaczęło się od przegranej mapy, ale pozostałe trzy wpadły na konto naszych zawodników. Podobnie jak mistrzowski tytuł oraz 8 tysięcy dolarów do podziału na całą drużynę.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię