Strona głównaWiadomościCore i7-9700K z 8 rdzeniami, a Core i5-9600K z Hyper-Threadingiem

Core i7-9700K z 8 rdzeniami, a Core i5-9600K z Hyper-Threadingiem

Dopiero co zadebiutowała 8. generacja procesorów Intel Core (Coffee Lake), a już pojawiają się informacje na temat 9. generacji. Jeśli plotki się potwierdzą, to prawdopodobnie czeka nas kolejny, duży skok w wydajności.

Informacje pochodzą z serwisu HKEPC, który z kolei pozyskał je od tajwańskich producentów płyt głównych. Już teraz mówi się o tym, że następna generacja procesorów Intela przyniesie kolejny wzrost w liczbie rdzeni, a co za tym idzie prawdopodobnie także wydajności. Topowy model Core i7-9700K ma być wyposażony w aż 8 jednostek fizycznych i 16 logicznych. Nie wiadomo na razie w jakim procesie technologicznym zostanie wyprodukowany, ale najprawdopodobniej będzie to usprawniona litografia 14 nm+. Na tym jednak informacje się nie kończą.

Do tej pory podział na generacje był dość prosty. Core i7 to były jednostki 4-rdzeniowe z 8 wątkami, Core i5 to 4 rdzenie i 4 wątki, a Core i3 to 2 rdzenie i 4 wątki. Nieco zmieniło się to w przypadku 8. generacji, gdzie wszystkie serie wzbogaciły się o 2 dodatkowe rdzenie, ale za to w Core i3 usunięto wielowątkowość. Jeszcze więcej zmian czeka nas w 9. generacji układów. Przede wszystkim Core i5-9600K ma mieć 6 rdzeni i 12 wątków. Zatem „środkowa” seria układów wzbogaci się o Hyper-Threading. To samo ma spotkać modele Core i3, ale one będą miały 4 rdzenie i 8 wątków. Zatem w ciągu zaledwie dwóch generacji to, co wcześniej było nazywane Core i7, zmieni się na Core i3 (4 rdzenie + 8 wątków). To byłaby niesamowita zmiana.

Skąd taka zmiana u Intela? Odpowiedź jest oczywista – AMD. Czerwoni zaprezentowali bardzo dobre procesory z serii Ryzen, które wywarły sporo presji na konkurencji. Gdyby nie to, to Niebiescy nadal mogliby nam wciskać to samo pod płaszczem rewolucji. Na szczęście stało się zupełnie inaczej, dzięki czemu możemy być świadkami sporego postępu i wzrostu wydajności. Co więcej, nowe procesory mają współpracować z płytami głównymi Z370. Oprócz tego Intel wprowadzi też układ Z390.

Źródło: wccftech, HKEPC

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię