Strona głównaEsportPolak oficjalnym reprezentantem Mercedesa w esportowej Formule 1

Polak oficjalnym reprezentantem Mercedesa w esportowej Formule 1

Od pewnego czasu kolejne stajnie Formuły 1 inwestują w swoje esportowe dywizje, dostrzegając tym samym jak ważna stała się możliwość dotarcia w ten sposób do kolejnych fanów.

W esportowej wersji Formuły 1 bierze już udział kilkunastu zawodników wspieranych przez zespoły z tej realnej F1. Teraz do tego grona dołączył także Mercedes. Nie byłoby to może nic niezwykłego z punktu widzenia polskiego kibica esportu, gdyby nie fakt, że… jednym z zakontraktowanych kierowców jest Polak! Tym samym jest to pierwszy reprezentant naszego kraju w oficjalnej elektronicznej Formule 1. Jest nim Patryk Krutyj, który już od pewnego czasu pozostawał w kontakcie i prowadził rozmowy z niemieckim zespołem. Aktualny, drugi sezon F1 Esports jest także drugim sezonem tego zawodnika – w pierwszym uplasował się na 14. miejscu.

Wraz z Polakiem barwy Mercedesa reprezentować będą:

  • Brendon Leigh (UK) – mistrz 1. sezonu F1 Esports
  • Harry Jacks (UK) – zdobywca 9. miejsca s. 1.
  • Daniel Berezhany (HU) – aktualny sezon będzie jego debiutem w F1 Esports

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować Polakowi tego zaszczytu i trzymać kciuki za jego jak najlepsze występy na wirtualnych torach F1. Póki co przed Patrykiem stoi zadanie wywalczenia sobie miejsca wśród trzech zawodników, którzy zostaną wystawieni przez Mercedesa do walki w Pro Series, które odbędzie się tej jesieni.

Źródło: Mercedes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię