Strona głównaEsportPolak pewny udziału w przedolimpijskim turnieju StarCrafta 2 IEM PyeongChang

Polak pewny udziału w przedolimpijskim turnieju StarCrafta 2 IEM PyeongChang

Jeden z naszych czołowych zawodników sceny StarCrafta 2 – Mikołaj „Elazer” Ogonowski może już w spokoju przygotowywać się do wyjazdu do Korei Południowej, na jedyny w swoim rodzaju turniej SC2, wspierany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Polak bardzo gładko przeszedł środkowoeuropejskie kwalifikacje, tracąc w ich przebiegu zaledwie jedną mapę. Był jednym z czterech naszych reprezentantów na te kwalifikacje, bo oprócz niego o wyjazd do PyeongChang starali się również Nerchio, MaNa i Guru, ale tylko Elazerowi udało się wywalczyć awans do turnieju głównego i to we wspaniałym stylu. Na swojej drodze spotkał tak trudnych i utytułowanych przeciwników jak uThermal i ShoWTimE, jednak tylko ten pierwszy zdołał wygrać z Polakiem (zaledwie jedno) starcie.
Intel Extreme Masters PyeongChang rozegrany zostanie w dniach 5-7 lutego i, jak już wspomniałem, po raz pierwszy w historii ma oficjalne wsparcie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Odbywać się będzie bowiem tuż przed nadchodzącymi zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang, które wystartują 9 lutego.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię