Strona głównaEsportAGO najlepsi w pucharze Nations Elite Esports

AGO najlepsi w pucharze Nations Elite Esports

To nie był duży turniej z czołowymi drużynami świata, ale każdy sukces polskiej formacji na międzynarodowej arenie się liczy. Polacy z AGO Gaming okazali się najlepsi w turnieju Nations Elite Esports Cup.

Zanim wskoczyli na 1. miejsce na podium, Polacy z AGO musieli przejść fazę grupową. Tam ich przeciwnikami byli między innymi zawodnicy Teamu Kinguin, którzy jednak ze swoich trzech spotkań grupowych wygrali zaledwie jedno – z drużyną SuperJymy 2:1. AGO okazali się od Team Kinguin lepsi takim samym stosunkiem, natomiast w pozostałych grupowych spotkaniach przegrali z SuperJymy 2:1 i wygrali z LPSP 2:0.

W fazie play-off pierwszym przeciwnikiem AGO była drużyna GODSENT, która już dawno stała się cieniem swojej dawnej formy z czasów „wymieszania składów” z fnatic. Obie mapy co prawda zakończyły się dość wyrównanymi wynikami, bo 16:14 i 16:13, ale najważniejsze, że Polakom udało się zamknąć to spotkanie w dwóch starciach, co dało im awans do finału.

W finale – rozgrywanym systemem BO5 – AGO spotkali się z drużyną Windigo. Pierwsze dwie mapy należały do naszych zawodników, a przewaga była nieco bardziej wyraźna niż w półfinale, natomiast w trzeciej inicjatywę przejeli zawodnicy Windigo, którzy pierwszą połowę wygrali aż 12:3, a całe starcie 16:9. Na ostatniej wszystko już jednak wróciło do spodziewanej przez Polaków normy – znów widoczna była dość duża przewaga naszego teamu, który to starcie wygrał 16:8, a cały mecz 3:1. Tym samym za wygraną w turnieju Polacy zgarnęli 7.500 dolarów.

Komplet wyników Polaków na Nations Elite Esports Cup:

Team Kinguin vs. LPSP – 1:2
Team Kinguin vs. SuperJymy – 2:1

Team Kinguin vs. AGO – 1:2

AGO vs. SuperJymy – 2:1
AGO vs. LPSP – 2:0
AGO vs. GODSENT – 2:0
AGO vs. Windigo – 3:1

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię