Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwarePolecane zestawy komputerowe od 1500 do 14000 zł - czerwiec 2019

Polecane zestawy komputerowe od 1500 do 14000 zł – czerwiec 2019

Wstęp

Czerwiec to prawdopodobnie jeden z ulubionych miesięcy dla wielu graczy. Zaczynają się wakacje, a to oznacza jeszcze więcej czasu na ulubione gierki. Ale co w sytuacji, gdy nie mamy odpowiedniego komputera? Warto taki kupić. Oto nasze propozycje w budżecie od 1500 aż do 14000 zł.

Jeśli co miesiąc śledzicie nasze zestawienia, to wiecie, że priorytetem jest wydajność w grach. Na dalszym miejscu stawiamy ewentualną możliwość rozbudowy w przyszłości. Coraz chętniej odchodzimy od dysków HDD. Prawdę mówiąc nie znajdziecie ich już w ogóle w naszych propozycjach. Za to w każdym z proponowanych zestawów znajduje się SSD SATA o pojemności przynajmniej 500 GB. W propozycjach nie ma za to ani obudów, ani napędów CD/DVD/Blu-ray, ani chłodzenia procesorów (chyba że nie ma takowego w zestawie z procesorem). Obudowę każdy powinien wybrać pod siebie, z płyt praktycznie już się nie korzysta, a na początek wystarczą stockowe coolery CPU. W razie chęci wymiany na końcu proponujemy kilka obudów i chłodzeń procesorów.

W ostatnich tygodniach niewiele zmieniło się na rynku hardware’owym. Cały czas da się zauważyć spadki cen dysków SSD, a także pamięci RAM. Zauważalne są też minimalne obniżki cen kart graficznych, ale to normalne po kilku tygodniach od premiery. Sporo zmienił tutaj też debiut tańszych konstrukcji w postaci GTX 1660 Ti czy GTX 1660. Wciąż procesory Intela nie kosztują tyle, ile powinny, więc w tańszych zestawach pozostajemy przy Ryzenach. W skrócie – z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej.

Jeszcze jedno wyjaśnienie – ceny staramy się brać ze znanych i cenionych sklepów. Czasami niektóre podzespoły można znaleźć w jeszcze niższych cenach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię