Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwarePolecane zestawy komputerowe od 1500 do 8000 zł - marzec 2020

Polecane zestawy komputerowe od 1500 do 8000 zł – marzec 2020

Wstęp

Ostatnie miesiące to niewielkie wzrosty cen na rynku podzespołów komputerowych. Prawdopodobnie kwoty w najbliższym czasie jeszcze wzrosną, więc to doskonała okazja, żeby kupić teraz nowego PC-ta.

Nic się nie zmieniło w naszym  podejściu do budowania zestawów komputerowych. Nadal najważniejszym kryterium jest dla nas wydajność w grach. Z tego powodu niektóre decyzje mogą się wydawać kontrowersyjne, ale czasami wolimy postawić mocniejszą kartę  graficzną nad mocniejszym procesorem.

W każdym z komputerów w miarę możliwości staramy się oferować też dyski SSD, przynajmniej w wersji SATA. Dzisiaj napędy HDD to już przeżytek i wkrótce odejdą prawdopodobnie do lamusa. W zestawach nie znajdziecie za to coolerów do CPU, bo w większości wypadków wystarczą stockowe. Jeśli takiego nie ma w zestawie, to wtedy pojawia się na liście. Nie proponujemy też obudów, bo te najlepiej wybrać sobie samemu. Za to zarówno coolery, jak i obudowy proponujemy na końcu.

Czasami przekraczamy zakładaną kwotę, ale to dlatego, że nie chcemy oferować czegoś słabego. Wychodzimy z założenia, że lepiej dołożyć te 100 zł, aby móc cieszyć się lepszym komputerem. Niestety, w marcu jest to dość nagminne. Powód jest prosty – podrożało niemal wszystko: procesory, karty graficzne, dyski SSD oraz pamięci RAM. Zmieszczenie się w zakładanym budżecie z czymś sensownym było często po prostu niemożliwe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię