Strona głównaWiadomościPolicja zlikwidowała kopalnie kryptowalut, która wykorzystywała PS4

Policja zlikwidowała kopalnie kryptowalut, która wykorzystywała PS4

Kopacze kryptowalut zwykle wykorzystują do tego komputery lub laptopy z mocnymi kartami. Ukraińcy górnicy założyli farmę składającą się z konsol PS4. Wpadli bo kradli prąd.

Górnicy legalnie kopiący kryptowaluty stale monitorują zarówno ceny waluty jak i koszty energii elektrycznej. Ten w ostatnim czasie staje się coraz droższy, nic więc dziwnego, że niektórzy chcąc minimalizować koszty zabierają się za kradzież.

kopalnia na ukrainie Jak informuje ukraińska Służba Bezpieczeństwa SBU, dokonała likwidacji nielegalnej kopalni kryptowalut w mieście Winnica. Była to prawdopodobnie największa kopalnia jaka została odkryta. Kopalnia zbudowana w opuszczonym magazynie zbudowana była z 50 procesorów, 500 kart graficznych oraz 3800 konsol PS4. Można zatem śmiało powiedzieć, że to PS4 było podstawowym sprzętem kopiącym. Konsola teoretycznie może wykazać się zbliżoną wydajnością do Radeona RX 580.

Zobacz: League of Legends – w aktualizacji 1.15 zadebiutuje nowa postać, Akshan

kopalnia na ukrainie

Czy opłacało się? Wygląda na to, że tak, zwłaszcza, że górnicy nie płacili za prąd, ten zwyczajnie kradli. Zgodnie z informacjami miesięcznie zużywano energii eklektycznej za 5-7 milionów hrywien, czyli o 700 tys. do miliona złotych. Tak duży pobór mocy mógł doprowadzić do utraty zasilania w całym mieście.

Obecnie prowadzone jest dochodzenie mające na celu ustalenie sprawców. Przestępcom zostanie postawiony zarzut kradzieży energii elektrycznej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię