Strona głównaEsportPolitechnika Wrocławska będzie reprezentować Polskę w akademickich Mistrzostwach Europy League of Legends

Politechnika Wrocławska będzie reprezentować Polskę w akademickich Mistrzostwach Europy League of Legends

Przed zwycięzcami Edu Esports League otwiera się ogromna szansa. Zawodnicy Politechniki Wrocławskiej lecą na Teneryfę, by reprezentować nasz kraj podczas europejskich finałów University Esports Masters.

Turniej University Esports Masters EU startuje w najbliższy poniedziałek, ale nasi reprezentanci są tam już od piątku. Oprócz nich w turnieju wystartuje 10 innych zespołów – mistrzów poszczególnych krajów starego kontynentu. Stawką jest udział w światowych finałach w Chinach.

Co ciekawe, Polacy są jednymi z głównych faworytów do wygrania całego turnieju, a to za sprawą doskonałej postawy w krajowych rozgrywkach. W fazie grupowej zmierzą się z zawodnikami z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Włoch. Swoje mecze Polacy rozegrają 16 i 17 lipca.

Do play-offów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Wielki finał, który zadecyduje o udziale finałach światowych, odbędzie się 19 lipca.

Patronem projektu Esports Association jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Polską transmisję z turnieju można śledzić na stronie https://www.twitch.tv/uemasters_pl.

Źródło: Esports Association

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię