Strona głównaEsportPolka w finale Intel Challenge! Zespół Juliano i zAAz niespodziewanie odpada z...

Polka w finale Intel Challenge! Zespół Juliano i zAAz niespodziewanie odpada z turnieju

W jutrzejszym finale turnieju Intel Challenge naprzeciw siebie staną zawodniczki Team Dignitas oraz SQ Prospects. Stawką tego pojedynku będzie 25 tysięcy dolarów.

Zawodniczki Team Dignitas o miejsce w wielkim finale walczyły z drużyną RES Gaming, w barwach której walczą między innymi dwie niezwykle utalentowane oraz doświadczone Panie reprezentujące Szwecję – Julia 'juliano’ Kiran oraz Zainab 'zAAz’ Turkie. Obie już trzykrotnie zdobywały główne trofeum Intel Challenge Katowice – w roku 2015, 2016 oraz 2017, najpierw jako Bad Monkey Gaming i WeRunThisPlace, a potem barwach Team Secret. Tym razem jednak, pod nową banderą nie uda im się ta sztuka, ponieważ reprezentantki Team Dignitas pokonały je wynikiem 2:1.

Początek spotkania, na mapie Inferno, był bardzo wyrównany, ale w drugiej połowie, gdy zawodniczki RES przejęły stronę CT, zaczęły uciekać z wynikiem – wygrywając mapę 16:11. Nuke to całkowita dominacja ze strony Dignitas, które pozwoliły przeciwniczkom wygrać zaledwie 4 rundy po stronie CT i jedną po stronie TT. Losy pierwszego półfinału rozstrzygnęły się na mapie Train, gdzie ekipa RES znowu musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci wysokiej przegranej – 6:16.

Jeśli chodzi o mecz z udziałem naszej reprezentantki, Julii 'Bullet Girl’ Kurzyńskiej i jej koleżanek z SQ Prospects z zespołem Keyd Stars fe, to tutaj widzieliśmy tylko dwie mapy, za to obie stosunkowo wyrównane. Najpierw Cobblestone, gdzie SQP doskonale poradziły sobie po stronie TT, budując 5-punktową przewagę, którą udało im się zachować w drugiej, remisowej połowie. Mirage natomiast zaczął się od przewagi Keyd Stars, za to po zamianie stron to SQ Prospects rzuciły się do odrabiania 5-punktowej straty. W końcówce Keyd Stars znowu zbliżyły się do przeciwniczek, już prawie wydawało się, że czeka nas trzecia mapa, finalnie to jednak zespół Polki okazał się skuteczniejszy i lepiej wytrzymał presję, zamykając mapę wynikiem 16:14.

Jutro zobaczymy jeszcze dwa spotkania – mecz o 3. miejsce o godzinie 13:00 oraz finał o godzinie 16:50. Kto Waszym zdaniem wygra?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię