Advertisement
Strona głównaGryAktualnościPolska gra The Medium miała trafić na… PlayStation 3

Polska gra The Medium miała trafić na… PlayStation 3

Jednym z ciekawszych tytułów, który został zapowiedziany na Xbox Series X, jest polska gra The Medium studia Bloober Team. Pierwotnie ta mroczna produkcja z mechaniką dwóch światów miała być wydana aż dwie generacje temu, czyli na PlayStation 3 i Xbox 360.

The Medium to polska gra, która powstaje w krakowskim studiu Bloober Team. Jeśli jakimś cudem nie znacie tej firmy, to na pewno skojarzycie ją za sprawą świetnego horroru Layers of Fear. Kontynuacja była trochę mniej udana, ale to nie zniechęca Polaków. Teraz ponownie wzięli się za tematykę horrorów, ale tym razem w bardziej ambitny sposób. W grze wcielimy się w Marianne – kobietę, która widzi świat duchów. W pewnym momencie ukazuje się jej morderstwo niewinnego dziecka i postanawia rozwikłać tę zagadkę. Dużą rolę odegra tutaj mechanizm dwóch światów – realnego i duchowego. Muzykę do gry stworzył między innymi Akira Yamaoka, znany przede wszystkim z rewelacyjnej i przerażającej serii Silent Hill.

The Medium

The Medium dwie generacje wstecz

Ale nie o tym miałem pisać. The Medium jest tytułem ekskluzywnym na Xbox Series X. Polska gra trafi tylko i wyłącznie na nową konsolę Microsoftu. Rzecz w tym, że pierwotnie nie tak miało być. Początkowo gra miała zadebiutować również na innych konsolach, w tym przenośnych, a także PC-tach. Jednak nie mówimy tutaj o PlayStation 5 czy nawet PlayStation 4. Historia The Medium sięga aż dwóch generacji wstecz.

The Medium

Domena gry została zarejestrowana już wiele, wiele lat temu. To dlatego, że pierwotnie polska gra planowana była na PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PlayStation Vita, a nawet urządzenia mobilne. Stoi to trochę w sprzeczności z niedawnymi słowami twórców gry. Ci twierdzili, że ta nie trafi na Xbox One, bo oznaczałoby to liczne kompromisy. Dopiero Xbox Series X daje im odpowiednie możliwości do stworzenia gry, którą chcieli. Ale tak naprawdę nie jest to jakoś szczególnie ważne. Kluczowe jest to, że to polska gra jest jedną z tych, która na ten moment zapowiada się najciekawiej w kontekście konsol nowej generacji. To coś, z czego możemy być dumni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię