Advertisement
Strona głównaGryAktualnościPraca nad Fable przypomina tworzenie Gwiezdnych Wojen

Praca nad Fable przypomina tworzenie Gwiezdnych Wojen

Matt Booty, szef Microsoft Studios, przekonuje, że praca nad Fable 4 przypomina tworzenie nowego filmu w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ogromny sentyment do marki sprawia, że zadowolenie wszystkich graczy będzie szalenie trudne.

Nowa odsłona Fable została zapowiedziana na niedawnym Xbox Games Showcase. Gra, jako że tworzona jest przez jedno ze studiów należących do Microsoftu, trafi tylko na PC oraz Xbox Series X. Jest stworzenie jej nie jest zadaniem prostym. Wbrew pozorom dużym wyzwaniem dla Playground Games jest ogromnym sentyment, jakim gracze darzą tę serię. Szef Microsoft Studios – Matt Booty – porównał do tworzenia nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

– W przypadku każdej takiej franczyzy, w której masz wcześniejsze odsłony, zawsze istnieje równowaga między tym, co zamierzasz wnieść, tym, co wciąż się sprawdza, a tym, co chcesz dodać, co jest nowe. To wyzwanie podobne do nakręcenia nowego filmu w świecie Star Wars. Są znane rzeczy, które każdy chce zobaczyć, ale jednocześnie masz obowiązek wprowadzić coś nowego i wierzę, że Playground ma na to dobrą wizję – powiedział Matt Booty.

Właśnie dlatego sentyment w przypadku takich marek jest jednocześnie ułatwieniem i przekleństwem. Z jednej strony zainteresowanie Fable jest ogromne. Z drugiej strony takie same są też oczekiwania. Stworzenie gry, która w idealnych proporcjach będzie mieszać znane i lubiane z nowym i świeżym jest szalenie trudne. A właśnie takie wyzwanie stoi przed Playground Games.

Fable 4

Fable to MMORPG czy RPG?

Na ten moment nie wiemy, czym dokładnie jest najnowsza odsłona Fable. Pojawiły się plotki, według których ma to być bardziej gra MMORPG niż RPG. Z czasem zostały one zdementowane, ale wciąż w grze mają pojawiać się interakcje między graczami, coś na wzór Forza Horizon 4. Aktualnie Fable jest na wczesnym etapie rozwoju, więc z czasem powinniśmy poznać więcej szczegółów. Jednak na grę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest prawdopodobnie na 2022 rok (chociaż nie jest to informacja oficjalna).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię