Strona głównaWiadomościHardwarePolska premiera karty graficznej od Predatora

Polska premiera karty graficznej od Predatora

Jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym zostanie udostępniona nowa karta graficzna Predatora. Gamingowa marka Acera wprowadza na nasz rynek autorską wersję Intel Arc A770 graphics.

Pełna nazwa nowej karty graficznej to Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC. Jest to autorska wersja Intel Arc A770. To co odróżnia ją od wersji referencyjnej to autorski system chłodzenia. Połączenie wentylatorów 3D AeroBlade 5. Generacji z osiowym FrostBlade 2.0 pozwoli na jeszcze bardziej wydajne chłodzenie urządzenie.

Jak przystało na sprzęt gamingowy nowa karta została wzbogacona o podświetlenie LED RGB, którym będzie można sterować za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Co ciekawe, w modelu tym zastosowano również rzadko spotykane rozwiązanie w postaci komory pary wodnej ułatwiającej wymianę ciepła i cyrkulację powietrza.

Megawydajne rozwiązania!

Dzięki Xe-cores z wbudowanymi funkcjami Intel Xe Matrix Extensions (XMX) AI i zaawansowanym sprzętem do akceleracji 3D, mikroarchitektura Xe HPG jest zoptymalizowana pod kątem wydajnych gier. Z kolei interfejs API DirectX 12 Ultimate przenosi gry na nowy poziom realizmu dzięki najnowszym technologiom graficznym, takim jak DirectX Raytracing.

Karta Predator BiFrost Intel Arc A770 OC pozwoli też wejść na kolejny poziom jakości obrazu i wydajności systemu dzięki technologii XeSS (Xe Super Sampling) wspomaganej przez sztuczną inteligencję. Efektem jest możliwość uzyskania wysokiej rozdzielczości oraz dużej liczby klatek na sekundę. Dodatkowo całość wzmocni 16 GB pamięci VRAM typu GDDR6, TDP na poziomie 250W oraz OC boost, który zwiększy taktowanie zegara do 2400 MHz.

Nie tylko do gier

Moc karty będzie można wykorzystać nie tylko do grania. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego silnika, wzbogaconego o sztuczną inteligencję oraz przyśpieszenia przez technologię Intel Deep Link, wyobraźnia będzie miała pole do popisu. A dzięki możliwościom wspomnianej Intel XMX AI, wbudowanej w grafikę Intel Arc, będzie można łatwo i szybko przerabiać zdjęcia oraz montować filmy, także przy wykorzystaniu kodeków multimedialnych AV1 nowej generacji.

Streamuj i zwiększaj moc!

Karta graficzna od Predatora pozwoli też natychmiast przekształcić pokój gracza w studio streamingowe dzięki zielonemu ekranowi, kadrowaniu kamery i opcjom nadawania, które są wbudowane w intuicyjny, łatwy w użyciu interfejs oprogramowania.

Karta BiFrost pozwoli też monitorować układ, kontrolując prędkość wentylatora i dopasowują oświetlenie za pomocą aplikacji Predator BiFrost Utility APP. Program ten pozwoli również dopasować wydajność tego sprzętu pod kątem naszych potrzeb.

Sprzęt będzie posiadał 4 wyjścia wideo: 1 HDMI i 3 pod Display Port. Wymiary karty to 267 na 117,75 mm. i będzie ona zajmować dwa sloty. Układ graficzny od Predatora będzie dostępny do kupienia osobno, bez konieczności zakupu całego zestawu komputerowego. Karta wkrótce trafi też do sprzedaży w Polsce w sklepach Media Expert i X-kom, gdzie ma kosztować około 2260 zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC – niby to zwykła karta graficzna ale wygląda na to że Nvidia i AMD mogą czuć się zagrożone, jeśli to co przeczytałem w tym artykule jest prawdą to mamy do czynienia z gigantycznie mocną kartą graficzną która pomoże nie jednej osobie rozpocząć przygodę z streamingiem na YouTube-ie!!! Co za gamingowym kosmos😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😄😄

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię