Strona głównaGryAktualnościPortal 3 musi powstać szybko – inaczej może być za późno

Portal 3 musi powstać szybko – inaczej może być za późno

Scenarzysta serii Portal – Erik Wolpaw stwierdził, że trzecia odsłona serii musi powstać w niedługim czasie, bo inaczej będzie za późno. Twórca stwierdza, że robi się coraz starszy i może nie mieć możliwości pracowania nad kolejną grą.

Wolpaw wystąpił niedawno w podcaście Kiwi Talkz. W wywiadzie stwierdził, że bez zastanowienia podjąłby się pracy nad Portal 3, jednak pomimo wieloletniej współpracy nie ma wpływu na firmę Gabe’a Newella. Jak podkreślił:

Problem polega na tym, że Valve zatrudnia trzystu pracowników i nie wiem dokładnie kto czym się zajmuje. Ile osób pracuje nad Steamem, ilu tworzy gry, a ilu zajmuje się innymi rzeczami. Tak więc oddelegowanie 75 pracowników do stworzenia gry to duże ryzyko. Może się wydawać, że wszyscy tam się obijają, ale w rzeczywistości każdy ciężko pracuje.

Prowadzący stwierdził, że na Portal 3 Valve zarobiłoby dużo pieniędzy. Wolpaw dodał, że Valve zarabia głównie na mikropłatnościach, a takiego systemu w grze logicznej nie da się zamontować. Na koniec podzielił się refleksją, że lat mu nie ubywa i nie długo może być już za stary żeby pracować na grą. Dlatego chciałby żeby produkcja ruszyła jak najszybciej.

Zobacz: Hello Games pracuje nad nowym, ambitnym projektem

Oba Portale trafią w tym roku na Nintendo Switch.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię