Strona głównaGryAktualnościPozew sądowy za próbę przeniesienia Red Dead Redemption 1 na PC

Pozew sądowy za próbę przeniesienia Red Dead Redemption 1 na PC

To, że Red Dead Redemption 2 pojawiło się na PC, wcale nie musi i nigdy nie musiało oznaczać, że na komputery trafi pierwsza część. A próba przeniesienia jej przez fanów mogła tylko pogorszyć sytuację.

Johnathan Wyckoff przewodził projektowi DamnedDev, który pracował nad projektem przeportowania RDR 1 na PC. W dodatku miała to być gra w wersji Enhancement Project, czyli poprawiona i rozbudowana. We wrześniu zeszłego roku pojawiła się co prawda informacja o zamknięciu projektu, ale Johnathan kontynuował prace na własną rękę. I chyba całkowicie pogrzebał w ten sposób szanse na pecetową wersję przeboju Rockstar.

Zobacz: Take-Two tłumaczy, dlaczego nie zobaczymy GTA w wersji filmowej

Okazuje się, że Take-Two Interactive, wydawca gry, wniosło pozew przeciwko Johnathanowi oraz jego kolegom o naruszenie praw autorskich. Łącznie w pozwie wymieniono 11 osób, a dotyczy on zmian w grze, na które Take-Two nie wyraziło zgody, takich jak zaimportowanie mapy z RDR 1 do RDR 2, ulepszenie grafiki oraz clue całej sprawy czyli umożliwienie uruchomienia jej na PC. Naruszono w ten sposób prawo własności intelektualnej oraz umowy licencyjne graczy. Ponoć przedstawiciele Take-Two wielokrotnie kontaktowali się z twórcami by Ci zaprzestali prac, co spotkało się z ignorowaniem. W takiej sytuacji losy projektu mogły potoczyć się tylko w jeden sposób – ostatecznym i całkowitym zaprzestaniem kontynuowania jakichkolwiek prac.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię