Strona głównaWiadomościPoznaliśmy specyfikację podkręconej karty MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z

Poznaliśmy specyfikację podkręconej karty MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z

Jeszcze w maju pojawiły się pierwsze informacje na temat fabrycznie podkręconej karty graficznej MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z, ale specyfikacja wciąż pozostawała tajemnicą. Teraz się to zmieniło. Poznaliśmy praktycznie wszystkie informacje na temat tego modelu i zdecydowanie jest na co czekać.

Karta wyposażona jest a autorski system chłodzenia marki MSI o nazwie TriFrozr. Składa się on z aż trzech wentylatorów TORX 2.0, aluminiowego radiatora, miedzianych rurek cieplnych o średnicy aż 8 mm oraz miedzianej podstawy, pokrytej niklową powłoką. Producent zapewnia, że nowe wiatraczki generują o 22 procent większy przepływ powietrza niż pierwsza generacja, co dodatkowo pozwala obniżyć temperaturę pracy GTX-a 1080 Ti. Cała konstrukcja została wzmocniona metalową płytką, dzięki czemu urządzenie nie powinno się wyginać pod ciężarem zastosowanego systemu chłodzenia.

Specyfikacja karty jest standardowa, bo inna być nie może. MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z ma 3584 jednostki CUDA, 224 jednostki teksturujące, 88 rasteryzatorów oraz 11 GB pamięci GDDR5X na 352-bitowej szynie. Oferuje jedno złącze DVI-D, dwa DisplayPort oraz dwa HDMI 2.0. Zasilanie czerpie z aż trzech 8-pinowych złączy PCIe. Całość zajmuje 2,5 slota w obudowie komputera i waży 1707 gramów. Pełne wymiary to 320 x 140 x 61 mm. TDP karty osiąga poziom 250 W.

To, co wyróżnia model Lightning Z na tle konkurencji, to fabrycznie podniesione taktowania. Producent przygotował aż trzy tryby działania urządzenia – Silent Mode, Gaming Mode oraz Lightning Mode. Każdy kolejny to wyższe częstotliwości i tym samym większa wydajność. I tak w trybie Silent GPU karty taktowane jest bazowym zegarem na poziomie 1480 MHz, a w trybie Boost dobija do wartości 1582 MHz. Game Mode to z kolei 1582 MHz bazowo i 1695 MHz w Boost. Najwięcej do zaoferowania ma tryb Lightning, w którym zegary to odpowiednio 1607 i 1721 MHz. W dwóch ostatnich trybach delikatnie podniesione jest również taktowanie pamięci ze standardowych 11016 MHz do 11120 MHz. Na ten moment nie znamy jeszcze ceny karty, ani nawet daty premiery.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię