Strona głównaEsportTwitch i Blizzard podpisują 2-letnią umowę na wyłączność. Będą dodatki dla graczy...

Twitch i Blizzard podpisują 2-letnią umowę na wyłączność. Będą dodatki dla graczy i użytkowników serwisu

Wciąż najpopularniejsza platforma streamingowa – Twitch oraz jednej z największych i najbardziej znanych producentów gier – Blizzard Entertainment podpisały umowę. Na jej mocy Twitch na wyłączność zyskał dostęp do licznych wydarzeń organizowanych przez „zamieć śnieżną”. Ale na tym nie koniec.

Obie firmy nawiązały współpracę, która będzie obowiązywać przez 2017 i cały 2018 rok. Na jej mocy Twitch zyskał wyłączne prawa do ponad 20 wydarzeń esportowych, które będą organizowane przez Blizzarda, a także do specjalnych bonusów dla użytkowników Twitch Prime. – Mamy już duże doświadczenie w pracy z Twitchem i tym bardziej jesteśmy podekscytowani tą umową, dzięki której będziemy mogli pokazać nasze esportowe wydarzenia wszystkim fanom Twitcha i produkcji Blizzarda – powiedział Frank Pearce, jeden ze współzałożycieli Blizzarda.

Na co dokładnie mogą liczyć użytkownicy? Oprócz samych transmisji z turniejów esportowych wszyscy użytkownicy Twitch Prime otrzymają także dostęp do licznych dodatków. Blizzard przygotowuje dla nich specjalne bonus w swoich grach, np. darmowe skrzynki, specjalne skiny do bohaterów, ale też emotki na czacie i tzw. loot boxy. Pierwszą grą, dla której przygotowane zostaną bonusy, będzie właśnie Overwatch. Jeszcze w tym roku mają się też pojawić dodatki dla miłośników Heartstone’a oraz Heroes of the Storm.

W sumie Twitch na wyłączność zyskał prawa do takich turniejów jak:

  • Heroes of the Storm Global Championships
  • StarCraft II World Championship Series
  • Hearthstone Championship Tour
  • Hearthstone Global Games
  • World of Warcraft Arena Championship
  • Overwatch Apex League
  • Overwatch Premier Series

Szczegóły finansowe współpracy Twitcha i Blizzarda nie są znane. Nie ulega jednak wątpliwości, że serwis streamingowy stara się utrzymać pozycję lidera rynku i właśnie takie umowy świetnie to obrazują.

Źródło: Blizzard/Twitch

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię