Strona głównaWiadomościPoznaliśmy specyfikację procesorów Intel Core 9000

Poznaliśmy specyfikację procesorów Intel Core 9000

Strony internetowe największy firm technologicznych to prawdziwa skarbnica wiedzy. I nie chodzi wcale o to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Wiele z nich skrywa tajemnice, do których można się dostać stosując pewne sztuczki. W takim sposób poznaliśmy specyfikację kilku procesorów Intel Core 9000, czyli 9. generacji.

Informacje o nowych procesorach zostały znalezione wśród wielu plików przechowywanych na oficjalnej stronie Intela. Tym samym mamy do czynienia z wyciekiem, a prezentowane dane są na 99,99% oficjalne i znajdą potwierdzenie w ciągu najbliższych dni lub tygodni. Do specyfikacji dotarli dziennikarze serwisu VideoCardz, którzy przekopali przewodnik po aktualizacjach mikrokodu w płytach głównych i znaleźli informacje na temat siedmiu procesorów Intel Core 9. generacji. Są to:

  • Core i3-9000,
  • Core i3-9100,
  • Core i5-9400,
  • Core i5-9000T,
  • Core i5-9500,
  • Core i5-9600,
  • Core i5-9600K.

Co ciekawe, nowe procesory to nadal architektura Coffee Lake S, czyli ta sama, co w procesorach 8. generacji. Widać to też po specyfikacjach, bowiem w porównaniu z modelami Core 8000 da się zauważyć podwyższenie taktowań bazowych i w trybie Boost o zaledwie 100-200 MHz. Współczynnik TDP i liczba rdzeni pozostały na tym samym poziomie. Jedyną nadzieją pozostają modele Core i7, których zabrakło na liście. To one mają – według plotek – przejść z 6 rdzeni i 12 wątków na 8 rdzeni i 16 wątków. Oby tak się stało, bo na razie 9. generacja zapowiada się mizernie.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię