Strona głównaEsportPoznaliśmy wszystkich uczestników kolejnego etapu - podsumowanie 4. dnia Majora

Poznaliśmy wszystkich uczestników kolejnego etapu – podsumowanie 4. dnia Majora

Za nami etap Nowych Pretendentów, który wyłonił 9 najlepszych drużyn. Te dołączyły do 7 zespołów ze statusem Legendy, zdobytym w trakcie PGL Major Kraków. Kogo zobaczymy w głównym turnieju?

Czwarty dzień Majora to moment ostatecznych rozstrzygnięć kto awansuje do kolejnego etapu rozgrywek. W walce pozostawało wciąż 12 zespołów, bowiem 2 już odpadły, a kolejne 2 były już spokojne o swoje miejsce. Wydawało się, że wszystko pójdzie po myśli faworytów, jednak etap Nowych Pretendentów pokazał, że nikogo nie można stawiać na przegranej pozycji.

Już pierwszy mecz tego dnia przyniósł nie lada sensację. Drużyna Avangar pokonała faworyzowane Misfits, co oznaczało, że Amerykanie mogli już pakować się do domu. Wiele osób uważało, że wywalczą oni awans, a tymczasem etap Nowych Pretendentów skończyli z bilansem 1:3. Kolejne małe lub większe zaskoczenia to wygrana Vega Squadron 16:14 z Mousesports (dało to Vedze awans) oraz zwycięstwo Space Soldiers 19:17 z Mousesports (również dało to Turkom awans).

Jednak prawdziwa sensacja przyszła w szóstym meczu tego dnia. Mierzyły się w nim zespoły Quantum Bellator Fire oraz EnVyUs. Oba z rekordem 1:2, więc stawką było pozostanie w turnieju. Dość niespodziewanie to Rosjanie okazali się lepsi. Na usprawiedliwienie Francuzów można jedynie dodać, że grali z trenerem, ponieważ ich podstawowy zawodnik – Cedric ‘RpK’ Guipouy – nie był w stanie wystąpić z powodu choroby. W meczu decydującym o awansie Quantum Bellator Fire pokonali jeszcze Avangar i awansowali do etapu Nowych Legend.

Niestety, w kolejne fazie nie zobaczymy Pawła ‘innocenta’ Mocka. Jego Sprout przegrało 16:10 z Renegades i odpadło z zawodów. Drużyna odniosła tylko jedno zwycięstwo, w swoim pierwszym meczu przeciwko Space Soldiers.

Niezwykle ciekawie wyglądały też dwa dodatkowe spotkania, które musiały być rozegrane, aby wyłonić 9 zespół. W walce o to miejsce były trzy drużyny – Renegades, Avangar i Liquid. Niespodziewanie, w pierwszym spotkaniu Australijczycy ulegli Kazachom 16:10. Tym samym w meczu decydującym o awansie zobaczyliśmy pojedynek Liquid z Avangar. Do wyłonienia lepszego konieczna była dogrywka, którą ostatecznie wygrali Amerykanie i to ich zobaczymy w dalszym etapie.

Pełna lista wyników 4. dnia ELEAGUE Major 2018:

Avangar 16:13 Misfits
Vega Squadron 16:14 Liquid
FaZe Clan 16:4 Natus Vincere
Space Soldiers 19:17 Mousesports
Renegades 16:10 Sprout
Quantum Bellator Fire 16:12 EnVyUs
Mousesports 16:4 Renegades
Quantum Bellator Fire 16:6 Avangar
Natus Vincere 16:5 Liquid
Avangar 16:10 Renegades
Liquid 19:15 Avnagar

Lista drużyn, które wywalczyły awans:

  • Cloud9,
  • G2 Esports,
  • Vega Squadron,
  • FaZe Clan,
  • Space Soldiers,
  • Mousesports,
  • Natus Vincere,
  • Quantum Bellator Fire,
  • Liquid.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię